RX480 sistemde siyah ekran sorunu

Emirhan Polat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Ryzen 3 2200G kullanıyordum bugün 2. el aldığım Ryzen 5 1600 AF geldi. İşlemciyi taktım sorunsuz bir şekilde Valorant oynadım ama iş ne zaman GPU'ya binecek bir oyuna geldi işte o zaman bir şeyler ters gitti. Battlefield 1'e girdim ve ekran siyah oldu ekran kartının fanları %100 çalıştı ve ekranda ‘power saving mode' yazıyordu. Sorun sizce neden kaynaklı olabilir?

Arkadaşlar selam. Ryzen 3 2200G kullanıyordum bugün 2. el aldığım Ryzen 5 1600 AF geldi. İşlemciyi taktım sorunsuz bir şekilde Valorant oynadım ama iş ne zaman GPU'ya binecek bir oyuna geldi işte o zaman bir şeyler ters gitti. Battlefield 1'e girdim ve ekran siyah oldu ekran kartının fanları %100 çalıştı ve ekranda ‘power saving mode' yazıyordu. Sorun sizce neden kaynaklı olabilir?
Power modeliniz nedir ?

Bilgisayarı açarken art arta DEL tuşuna bas biosa gir.
Power bölümüne gir ve Power Saving Mode'u kapat. Umarım çözülür.

Asıl windowsunkini silip amd sitesinden WQHL driveri kendisi kurması gerek.
Amdnin her whql sürücüsü düzgün çalışmıyor hocam maalesef geçenlerde en son whql indiren bir arkadaş vardı sosyalde sorun alıyordu 23.5.2ye dönüp sorun olmadığını söyledi geçmişte de Windows update sürücüsü ile hata almayanlar vardı denemenin zararı yok.

Hiper PS50 500w.

Denedim fakat düzelmedi.

Deneyeyim fakat bence ondan kaynaklı değil.
Aynı şekil bende de oluyor. AMD ayarlarına girin performans sekmesine girin manuel olarak ayarlayın gpu ayarı kısmını açın aşağıdan maks frekansı -10 yapın bende bu şekilde düzeldi. İnternette bayağı araştırdım. PSU yetmemesi, kabloların tam oturmaması veya psunun bozulması gibi sebeplerden oluyormuş ama önce dediğimi deneyin wattman hatası olabilir.

1692610578731.png

Yeni konular

Geri
Yukarı