RX5500 XT fan hızı sorunu

Huseyinatik

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar videoda da gördüğünüz gibi fan hızı ayarlarımda bir sorun var galiba öyle ki ekran kartı sıcaklığı 74 dereceye kadar çıkmışken fan %20 hızla dönüyor oyun bitince fan hızı acayip bir şekilde %50'ye çıkıyor. Tam tersi olması lazım değil mi? Ekran kartım RX5500 XT ve sürümüm 20.11.2 WHQL sürüm fan hızı ayarlarım da otomatikte. Bu sadece GTA 5'de değil tüm oyunlarda oluyor. Ve fark ettim ki ekran kartı sıcaklığı 73, 74 olunca fan hızı yükseleceğine ekran kartı kulllanımı düşüyor ve anlık drop yiyorum. Bilgisayarı 2 ay önce aldım ve 2 aydır böyle paramı çöpe atmış gibi hissediyorum.
Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilmiyorum. Benim gibi harici bir programdan fan ayarı yapmadıysan ve Radeon ayarların otomatik duruyorsa sorun olamaması lazım. Yalnız bende fanlar %35 üzerine, sıcaklıklarım da 68 derece üzerine hiç çıkmadı 10 aydır. Kartın üzerinde silent ve performance diye ayarlanabilen BIOS switchi olabilir bir de ona bak olmadı servisine gönder.

Hayatımda 73-74 derece sıcaklıkları görmüş olsaydım bilirdim ama bu sıralar 64 üzerine çıkmıyor 800-1000 RPM hızında. O yüzden yardımcı olamayacağım.

Bilmiyorum. Benim gibi harici bir programdan fan ayarı yapmadıysan ve Radeon ayarların otomatik duruyorsa sorun olamaması lazım. Yalnız bende fanlar %35 üzerine, sıcaklıklarım da 68 derece üzerine hiç çıkmadı 10 aydır. Kartın üzerinde silent ve performance diye ayarlanabilen BIOS switchi olabilir bir de ona bak olmadı servisine gönder.

Hayatımda 73-74 derece sıcaklıkları görmüş olsaydım bilirdim ama bu sıralar 64 üzerine çıkmıyor 800-1000 RPM hızında. O yüzden yardımcı olamayacağım.
Tamam hocam.Teşekkürler.

Strix mi kullanıyorsununuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı