RX560 %100'den fazla VRAM kullanımı

CharimHun

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, yeni bir bilgisayar aldım alalı bir 3-4 ay olmuştur. Aldığımdan beri bir sıkıntısını görmedin her türlü oyunu oynatıyordu fakat dün bir anda VRAM kullanımı %140'a kadar çıktı. PC bileşenlerinden fazla anlamam bana sadece bunun iyi veya kötü olduğunu ve neden olduğunu anlatırsanız çok sevinirim.

Ekran kartı: AMD Radeon RX 560.

Teşekkürler umarım gelirler internette araştırma yaptım 1 kişinin bile böyle bir sorunu yok bilgisayarı yeni aldım ve daha taksiti bile bitmedi :(
Merhaba, boşta VRAM kullanan bir uygulama-oyun olduğunu tahmin etmiştim. Sorunu 2 kez ben de yaşadım. World War Z oyununu her açtığımda VRAM kullanımı %15 falan artıyordu onun nedenini bulamadım oyunu silmeme rağmen bile düzelmemişti ben de DDU ile sürücü kaldırıp yeniden kurmakta buldum çareyi. Bazen de arka planda oyun falan açıkken sistemi uykuya aldığınızda da VRAM kullanımı çok artıyor. Öyle bir şey yaptıysanız yapmayın. dediğiniz gibi İnternette çok fazla bu konu hakkında yazı yok. ya farkedilmiyor ya da dikkate alınmıyor. Sana önereceklerim denetim masasını aç oradan performans sekmesine gel GPU veya CPU boştayken %80 üzeriyse bir mining virüsü yemiş olabilirsiniz. eğer GPU ve CPU kullanımı normalse dediklerimi uygula. İlk önce doğru sürücünü bilgisayara AMD support&drivers sitesinden indir. Sonra bilgisayarı güvenli modda başlat ve DDU ile eski sürücüyü sil ve indirdiğin sürücüyü kur. onu yaptıktan sonra bilgisayarını aç ve VRAM kullanımını kontrol et. Eğer hala yüksekse bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar kontrol et ufak da azalma varsa normale inene kadar yeniden başlat. Ben sorunu bu şekilde çözmüştüm. Umarım işine yarar. Deneyimlerini paylaşmayı unutma.
Rehberler: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi - Technopat Sosyal
Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, boşta VRAM kullanan bir uygulama-oyun olduğunu tahmin etmiştim. Sorunu 2 kez ben de yaşadım. World War Z oyununu her açtığımda VRAM kullanımı %15 falan artıyordu onun nedenini bulamadım oyunu silmeme rağmen bile düzelmemişti ben de DDU ile sürücü kaldırıp yeniden kurmakta buldum çareyi. Bazen de arka planda oyun falan açıkken sistemi uykuya aldığınızda da VRAM kullanımı çok artıyor. Öyle bir şey yaptıysanız yapmayın. Dediğiniz gibi internette çok fazla bu konu hakkında yazı yok. Ya farkedilmiyor ya da dikkate alınmıyor. Sana önereceklerim denetim masasını aç oradan performans sekmesine gel GPU veya CPU boştayken %80 üzeriyse bir mining virüsü yemiş olabilirsiniz. Eğer GPU ve CPU kullanımı normalse dediklerimi uygula. İlk önce doğru sürücünü bilgisayara AMD Support&drivers sitesinden indir. Sonra bilgisayarı güvenli modda başlat ve DDU ile eski sürücüyü sil ve indirdiğin sürücüyü kur. Onu yaptıktan sonra bilgisayarını aç ve VRAM kullanımını kontrol et. Eğer hala yüksekse bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar kontrol et ufak da azalma varsa normale inene kadar yeniden başlat. Ben sorunu bu şekilde çözmüştüm. Umarım işine yarar. Deneyimlerini paylaşmayı unutma.
Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Teşekkürler dediğin şeyi deneyip sana geri döneceğim.
Merhaba, boşta VRAM kullanan bir uygulama-oyun olduğunu tahmin etmiştim. Sorunu 2 kez ben de yaşadım. World War Z oyununu her açtığımda VRAM kullanımı %15 falan artıyordu onun nedenini bulamadım oyunu silmeme rağmen bile düzelmemişti ben de DDU ile sürücü kaldırıp yeniden kurmakta buldum çareyi. Bazen de arka planda oyun falan açıkken sistemi uykuya aldığınızda da VRAM kullanımı çok artıyor. Öyle bir şey yaptıysanız yapmayın. Dediğiniz gibi internette çok fazla bu konu hakkında yazı yok. Ya farkedilmiyor ya da dikkate alınmıyor. Sana önereceklerim denetim masasını aç oradan performans sekmesine gel GPU veya CPU boştayken %80 üzeriyse bir mining virüsü yemiş olabilirsiniz. Eğer GPU ve CPU kullanımı normalse dediklerimi uygula. İlk önce doğru sürücünü bilgisayara AMD Support&drivers sitesinden indir. Sonra bilgisayarı güvenli modda başlat ve DDU ile eski sürücüyü sil ve indirdiğin sürücüyü kur. Onu yaptıktan sonra bilgisayarını aç ve VRAM kullanımını kontrol et. Eğer hala yüksekse bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar kontrol et ufak da azalma varsa normale inene kadar yeniden başlat. Ben sorunu bu şekilde çözmüştüm. Umarım işine yarar. Deneyimlerini paylaşmayı unutma.
Video:

Hocam dediğin gibi yaptım güvenli modda başlattım şifremi giriyorum fakat şifre yanlış diyor takılı kaldım napıcam şimdi :/

Son düzenleme:

Hocam dediğin gibi yaptım güvenli modda başlattım şifremi giriyorum fakat şifre yanlış diyor takılı kaldım napıcam şimdi :/
Neden olduğunu bilmiyorum. Anlattıklarımla bu sorunun bir ilgisi yok, anlamış değilim doğrusu

Hala orada mısınız? oradaysanız istediği şifre Microsoft hesabınızın şifresi büyük ihtimalle. hatırlıyorsanız onu girin. Bilgisayarınızda parola olduğunu bilemezdim kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Neden olduğunu bilmiyorum. Anlattıklarımla bu sorunun bir ilgisi yok, anlamış değilim doğrusu.

Hala orada mısınız? Oradaysanız istediği şifre Microsoft hesabınızın şifresi büyük ihtimalle. Hatırlıyorsanız onu girin. Bilgisayarınızda parola olduğunu bilemezdim kusura bakmayın.

Kusura bakmayın telefondan yazıyorum her zaman şansım olmuyor bakmaya dediğiniz gibi denedim şifre olaylarının hepsini sizin bir suçunuz yok şansızlığa uğradık Microsoft desteğe baktım fakat kimseye adam akıllı cevaplar vermemiş oturup bekliyorum şu an :/

Hocam RX 560 2 GB veya 4 GB olarak ikiye ayrılır 2 GB ise ve güncel oyunlarda ayar yükselttiyseniz 2 GB VRAM doğal olarak yetmeyeceği için öyle olmuş olabilir ayar kısarsanız VRAM kullanımı düşer iyi mi kötü mü derseniz VRAM yetmeyince RAM'den alır bu seferde RAM'iniz yetmiyorsa oyunda anlık takılmalar yaşanır fakat RAM'iniz yetiyorsa herhangi bir sorun yok.
peki Donmaların işlemci ile alakası olabilirmi ?

Geri
Yukarı