RX560 ekran taşıyor

sakultakim

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yeni ekran kartı aldım RX560. HDMI ile monitörüme bağlıyorum ama bir sorunum var. Şu an kullandığım monitör aslında TV ve TV olduğu için taşmalar oluyordu. Eski ekran kartımda (HD6510) özel çözünürlük girerek sorunumu gideriyordum lakin bu ekran kartında özel çözünürlük girince ekranım sağa doğru birkaç santim kaymış durumda. Monitör ayarlarında 1:1, 4:3 gibi ayarlar ve ekranı sağa sola oynatma gibi ayarlar yok. Eski ekran kartımda iken CCC ile bu ayarlamaları yazılımsal olarak yapıyordum lakin RX560'da son sürüm AMD Radeon settings içerisinde bu ayarlamaları yapabileceğim kısmı bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Not: GPU ölçeklendirme kullanırsam sorun ortadan kalıyor ama bu sefer de oyunlara girdiğimde ekranda yine taşmalar ve titreşme gibi sorunlar ortaya çıkıyor. O yüzden onu kullanmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adamın yazdığını hiç okudunuz mu? Ezbere konuşmayın. Adamın ekranı TV.
Olsun. Sonrasında monitör yazmasından dolayı böyle düşündüm. Özel çözünürlük ayarlanabilir ya da TV'nin görüntü modu değiştirilebilir.

Olsun. Sonrasında monitör yazmasından dolayı böyle düşündüm. Özel çözünürlük ayarlanabilir ya da TV'nin görüntü modu değiştirilebilir.
Maalesef auto tuşu yok. Ayrıca özel çözünürlük olarak girili şuan. Normalde 1080p destekliyor ama 1080p'de ekranda taşmalar ve titremeler oluyor. Özel çözünürlük giriyorum 1876x1056 olarak. Eski ekran kartımda çok güzel oturuyordu ama bu ekran kartında bu çözünürlüğü girince ekran sağa ve aşağıya doğru bir kaç santim kaymış durumda.
Arkadaşlar sorunumu AMD Radeon Settings içerisindeki özel çözünürlük menüsünde "Zamanlama ön düzlüğü" kısmındaki ayarları değiştirerek halettim. Herkese teşekkürler. Sorunum çözüldü

Son düzenleme:
Maalesef auto tuşu yok. Ayrıca özel çözünürlük olarak girili şuan. Normalde 1080p destekliyor ama 1080p'de ekranda taşmalar ve titremeler oluyor. Özel çözünürlük giriyorum 1876x1056 olarak. Eski ekran kartımda çok güzel oturuyordu ama bu ekran kartında bu çözünürlüğü girince ekran sağa ve aşağıya doğru bir kaç santim kaymış durumda.
Arkadaşlar sorunumu AMD Radeon Settings içerisindeki özel çözünürlük menüsünde "Zamanlama ön düzlüğü" kısmındaki ayarları değiştirerek halettim. Herkese teşekkürler. Sorunum çözüldü
Ön düzlüğü ayarlarını ne yaptığını ya da neye göre ayarladığını da söyleseydin keşke umarım aktifsindir forumda bana da çok lazım bir çözüm şuanda.

Ön düzlüğü ayarlarını ne yaptığını ya da neye göre ayarladığını da söyleseydin keşke umarım aktifsindir forumda bana da çok lazım bir çözüm şuanda.
ön düzlük ayarını ufak ufak arttırabilirsin veya düşürebilirsin. Tam hatırlamıyorum ama ekranın konumunu ayarlıyor olabilir. Deneme yanılma yoluyla ilerle. Çözüme ulaşabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı