RX560X vs 1050 Ti vs 1650

Ryzen laptop performansı yeterli değil. 3750H bile 3-4. Nesil i5 gücünde. 3550H düşünmeye gerek yok. Laptop alıyorsan Intel tek seçenek. Zamanın varsa 4. Nesil Ryzen bekle.
3750H i7 6. nesil ile 7.nesil arası bir güçte. Üzgünüm ama çok ön yargılısınız. İntelin mobil işlemcilerde güçlü olduğunu biliyorum ama bence AMD ye de bir şans verilmeli.
Üzgünüm tasarımını beğenmedim ve tek ram slotu var.

Ryzen laptop performansı yeterli değil. 3750H bile 3-4. Nesil i5 gücünde. 3550H düşünmeye gerek yok. Laptop alıyorsan Intel tek seçenek. Zamanın varsa 4. Nesil Ryzen bekle.
Ryzen 7 3750H o kadar kuvvetsiz bir işlemci olsa sizce firmalar GTX 1660 Ti gibi kartla laptop yapar mı ? Süper bir işlemci değil ama 8. nesil i5'lerle nerdeyse kafa kafaya olan bir işlemcidir.

Ryzen 7 3750H o kadar kuvvetsiz bir işlemci olsa sizce firmalar GTX 1660 Ti gibi kartla laptop yapar mı ? Süper bir işlemci değil ama 8. nesil i5'lerle nerdeyse kafa kafaya olan bir işlemcidir.
Kafa kafaya falan değil. Koyulan kartlar mobil tabii ki besleyecek.

Son düzenleyen: Moderatör:

Kafa kafaya falan değil. Koyulan kartlar mobil tabii ki besleyecek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bunlar işlemcinin performansı ile ilgili bir kaç video. Daha fazlası için Google'ı kullanabilirsin. Öyle abarttığın gibi 3. nesil i5'ler seviyesinde değil.
Ben yılbaşı indirimde bu laptopu 5129 TL'ye aldım. Eski bir HP laptopun varsa 480 TL para iadesini araştırıp uyguna alabilirsiniz.
HP PAVILION 15-CX0039NT CORE İ5 8300H 2.3GHZ-16GB-512SSD-15.6"-GTX1050TI 4GB-W10

Bunlar işlemcinin performansı ile ilgili bir kaç video. Daha fazlası için Google'ı kullanabilirsin. Öyle abarttığın gibi 3. nesil i5'ler seviyesinde değil.
Cinebench testinde yeterince fark atmış. Oyun testini izlemeye gerek bile yok kartlar aynı değil.

Ben yılbaşı indirimde bu laptopu 5129 TL'ye aldım. Eski bir HP laptopun varsa 480 TL para iadesini araştırıp uyguna alabilirsiniz.
HP PAVILION 15-CX0039NT CORE İ5 8300H 2.3GHZ-16GB-512SSD-15.6"-GTX1050TI 4GB-W10
Bu fiyatlardaki ürünler için yalnızca oyun performansı beklenmemeli, paramız bu kadar da aptalca kullanmayı hak etmiyor. Amd işlemciler (3.nesil) oyunda yine görece kötü de olsa intel'den oyun için gideri var. Ancak bu ürünü yalnızca oyun için almıyoruz, internette dolaşma, Adobe illustrator, ps, ae vb., yine diğer render, 3d vs programlar da çok önemli ve bunlarda fazla hantal çalışıyor.
Paranızı amdye şans vermek için harcayacaksanız kimse sizi tutmuyor, özgür iradeniz ancak ürünü aldıktan sonra sorunları bizi değil sizi bulur.
İyi sosyaller

I5 9300H ve Gtx 1650 ikilisi olan bir model tercih edilebilir.
Örneğin:
Bu sunulanlar Red Dead Dedemption ve Battlefield 5 gibi oyunların altından kalkabilir mi yoksa soluğu 1660ti da mı almak lazım ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı