RX570 İçin 400W PSU Yeterli Midir?

Eelvandalton

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim şu şekilde;
  • 400w 80+ PSU
  • AMD A10 7870K
  • 8 GB 2400 MHz DDR3 RAM
  • 500GB HDD
  • 120GB SSD
Bu sisteme RX570 takacağım. Yeterli olur mu PSU? Bir de 8 pin yok kutudan çıkıyor mu ek olarak almam lazım mı?

Not: Darboğaz olacağını biliyorum idarelik takıyorum. Yakın zamanda AM4 sisteme geçeceğim. Fiyat çok uygun olduğu için aldım şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın da çekeceği güce bağlı hangi model olduğuna tabii ekran kartının modeli de önemli fakat 400W sistemini çalıştırabilir ama daha stabil ve sağlıklı olması için 550W 80Plus bi power supply işini daha iyi görecektir. Ekleme yapmak gerekirse %100 güçte rx 570 hemen hemen 150W'ye yakın bir güç çeker.

RX 570 8 Pin kablo ile güç verilmesi gerekiyor. 6 Pin ile de çalışıyor ama ne kadar stabil bilmiyorum. 8pinli PSU'ya sahip misin? Ayrıca kutusunun üzerinde 500W PSU ile kullanılması öneriliyor.

RAM'i küçük yazdığım için 1 saat uzaklaştırma aldım o neden ile geç yazıyorum kusuruma bakmayın.
Anakartım ASUS A68HM-K
1 aya felan AM4 siteme Geçeceğim ekran kartı hariç tüm parçalar değişecek Elbette daha iyi bir PSU alacağım.
PSU da 6 pinlik besleme var 8 pinlik yok Ekran kartı kutusundan çıkıyor mu?
Yoksa ekstra almam mı lazım ?
Sizce ekran kartını idarelik kullanmalı mıyım? sistem sıkıntı yapar mı ?

Cevapalrınız için teşekkür ederim.

RAM'i küçük yazdığım için 1 saat uzaklaştırma aldım o neden ile geç yazıyorum kusuruma bakmayın.
Anakartım ASUS A68HM-K
1 aya felan AM4 siteme Geçeceğim ekran kartı hariç tüm parçalar değişecek Elbette daha iyi bir PSU alacağım.
PSU da 6 pinlik besleme var 8 pinlik yok Ekran kartı kutusundan çıkıyor mu?
Yoksa ekstra almam mı lazım ?
Sizce ekran kartını idarelik kullanmalı mıyım? sistem sıkıntı yapar mı ?

Cevapalrınız için teşekkür ederim.

Yok hayır, powerdan çıkan kabloların ucunda olması lazım veya dönüştürücü satın alman lazım.
Gelince denersin ihtiyaç olursa power alırsın ama sürücü yüklerken ben sıkıntı çektim.Temiz Windows kurulumu yapıcam tekrar son sürücüde hata veriyor benim RX 570.Windows 10 Pro olduğu için olabilir.

PSU aldığınızda muhtemelen 8pin olacaktır yenilerin hemen hemen hepsinde var. Ben RX 580 aldığımda kutusundan çıkmıştı 8pin bi kurcala kutusunu belki vardır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı