RX570 Nitro+ 4GB Düşük Performans Sorunu

iEternal

Decapat
Yer
Adıyaman
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şuanki Sistemim
İşlemci: G4560
Anakart: B250M-K
RAM: Corsair Vengeance 8GB 2400MHz
PSU: Corsair VS550 550 Watt +80
Ekran Kartı: RX570 Nitro+ 4GB

Eski Ekran Kartım: GT1030 2GB

Eski ekran kartım takılıyken 4Story adlı düşük grafikli bir oyunda gram kasmıyordu. Arada kalabalık olduğunda biraz kasıyordu. Fakat RX570 i takıp kurduğum zaman sürekli kasıyor oyundayken. Sebebi nedir? AMD Radeondan herhangi bir ayar yapmam mı gerekiyor? Driverları kurdum güncelledim. Başka ne yapmam gerek? Sebebi nedir? Şimdiden teşekkürler.
Not: 4Story adlı oyunda tam ekran sorunu var. Windows 10 işletim sistemlerinde oyun tam ekran modunda oynanmıyor.

1574032155562.png

FPS bazen 30lara daha altlara düşebiliyor. Max da 55 oluyor. Bu kadar kek bir oyundan neden böyle cidden anlamış değilim. Aylardır perişanım

Eki Görüntüle 460934
FPS bazen 30Lara daha altlara düşebiliyor. Max'da 55 oluyor. Bu kadar kek bir oyundan neden böyle cidden anlamış değilim. Aylardır perişanım.
Ayrıca şu an oyunda çok sakin bir yerdeyim. Muharebe alanı adlı oyun moduna girdiğim zaman FPS direk yerlere düşüyor.
Böyle bir oyunda bu FPS değerinde işlemcinin yüzde 80 görmesi ilginç. Sorun dedikleri gibi işlemci darboğazı ama eskiden nasıl akıcı oynuyordunuz onu çözemedim.
Bunun önüne geçemez miyim? Tüm yükü ekran kartına bindirme ayarı vs. yok mudur? Cidden bıktım artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 Bildiğim kadarıyla o oyun tek çekirdek destekli. BIOS'a girip HT desteğini kapatırsan performans artışı sağlarsın. 2 yeni ekran kartının grafik desteğinden dolayı oyun bazı grafik ayarlarını otomatik açmış olabilir. Oyunun grafik ayarlarınıda bir kontrol et.

Yanlış Bilgilendirme
Darboğaz tabii ki. İşlemci değişikliğine gidiniz. İntel alırsanız sorun yok. Fakat Ryzen geçerseniz Anakart + RAM de değiştirmeniz gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı