RX570 R5 2500X sistem PUBG düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Stack

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar RX570 R5 2500X 8 GB RAM. Call of Duty Warzone ve PUBG GTA 5 gibi oyunlarda oyunlar oynanmaz halde. Drop drop drop drop FPS yerlerde ses dropları bile var sistem iyi olmasına rağmen her şeyim güncel.

Merhabalar RX570 R5 2500X 8 GB RAM. Call of Duty Warzone ve PUBG GTA 5 gibi oyunlarda oyunlar oynanmaz halde. Drop drop drop drop FPS yerlerde ses dropları bile var sistem iyi olmasına rağmen her şeyim güncel.
Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcıdan harici ekran kartını görüyor mu kontrol et. Muhtemelen görür. Sonrasında indirmediysen eğer ekran kartının markası ne ise güncel driverini sitesinden indir. Örn. MSI 1050Tİ ise MSI'a gir oradan driver'ı bulursun. Ama bundan daha güzel tavsiyem driver Booster uygulamasını indir. O program tüm eksik aygıtları ve driverleri söyler ve oradan indirirsin. Ben bilgisayarının kasmasını, oyunlarda sistemin ekran kartını değil, işlemcinin grafik birimini kullanıyor. Bende de rx 570 i3 9100f sistem var gta da en yüksek ayarda 90 fps veriyor. Laptobumda da aynen bu senin sorunun vardı. Üstünde sahte ve dosyaları eksik Windows vardı. Önce format, sonra orjinal Windows yazılımını Windows.com dan aldım ve biostan kurdum. Sonra driver Booster, tüm güncel driverleri indirdikten sonra ve diğer ufak ayarlardan sonra inanılmaz açıldı laptop. (Lol'de boş haritada 15 fps, tf de 0.7 fps veren pc tf de 60 fps verdi.) Çünkü Laptobumum ekran kartını hiç kullanmadım ve bu şekilde 2 sene kullandım...
Özetle aygıtların sistemde görünmüyor veya güncel değil. Aygıtı Windowsun hiç görmemesi daha muhtemel.

Dostum hiçbir işe başlamadan önce başlata cmd yaz, oraya dxdiag yaz ve enter'la. Sistem ve ekran özelliklerini fotoğraf çek ve bana at.
Sonrasında aygıt yöneticisine gir, görüntü bağdaştırıcısının üstüne çift tıkla ve bana onu da fotoğraf çekip at.
Sana bir sorum olacak. Windows'u orjinal mi kurdun sisteme?

Windows 10 orjinal değil korsan.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    8,3 KB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    9,6 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    11,4 KB · Görüntüleme: 18
Windows 10 orijinal değil korsan.

Dostum korsan olduğu için genellikle mutlaka sorun oluşuyor. O yüzden yedeğini al, format at ve BIOS'tan orijinal Windows 10 kur. YouTube'da Windows.com sitesinden nasıl USB'ye kurulur videoları vardır. Ben unutmazsam yarın arkadaşımdan detayını da alır yazarım.
Korsan Windows yazılımlarında, uğuşmayan farklı yazılımlar olabiliyor veya eksik oluyor. Format at, biostan kur, güncel Driver'ları driver Booster'ı indirerek tamamla, durum ne olacak vana dön dostum. Bunu yapman lazım çünkü aklımıza gelen soruları yanıtlaya yanıtlaya sorununu bulacağız inşallah. Biraz seni uğraştırır ama sorunun bunun altında da yatabilir ki yüksek ihtimal. Bunları yap Windows 10 ürün anahtarı da benden sana hediye. Bir program buldum, sana özel Windows key üretiyor :D ve sonsuza kadar (orjinal) Windows 10 lisans sahibisin. O key üreten programla seni uğraştırmicam, keyi özel mesajdan teslim ederim. 👊

Son düzenleme:
Dostum korsan olduğu için genellikle mutlaka sorun oluşuyor. O yüzden yedeğini al, format at ve BIOS'tan orijinal Windows 10 kur. YouTube'da Windows.com sitesinden nasıl USB'ye kurulur videoları vardır. Ben unutmazsam yarın arkadaşımdan detayını da alır yazarım.
Korsan Windows yazılımlarında, uğuşmayan farklı yazılımlar olabiliyor veya eksik oluyor. Format at, BIOS'tan kur, güncel Driver'ları Driver Booster'ı indirerek tamamla, durum ne olacak vana dön dostum. Bunu yapman lazım çünkü aklımıza gelen soruları yanıtlaya yanıtlaya sorununu bulacağız inşallah. Biraz seni uğraştırır ama sorunun bunun altında da yatabilir ki yüksek ihtimal. Bunları yap Windows 10 ürün anahtarı da benden sana hediye. Bir program buldum, sana özel Windows Key üretiyor :D ve sonsuza kadar (orijinal) Windows 10 lisans sahibisin. O Key üreten programla seni uğraştırmayacağım, Key'i özel mesajdan teslim ederim. 👊

Driver Booster yaklaşık 2 gün önce güncelledim her şeyi. Bu gunde kasa duman cok ısındı hava sıcaklıgından herhalde zaten kasa kapalı yerde duruyor. Programı bulursan beklıyorum özelden dostum.

Korsan Windows yazılımlarında, uğuşmayan farklı yazılımlar olabiliyor veya eksik oluyor. Format at, biostan kur, güncel Driver'ları driver Booster'ı indirerek tamamla, durum ne olacak vana dön dostum. Bunu yapman lazım çünkü aklımıza gelen soruları yanıtlaya yanıtlaya sorununu bulacağız inşallah. Biraz seni uğraştırır ama sorunun bunun altında da yatabilir ki yüksek ihtimal. Bunları yap Windows 10 ürün anahtarı da benden sana hediye. Bir program buldum, sana özel Windows key üretiyor :D ve sonsuza kadar (orjinal) Windows 10 lisans sahibisin. O key üreten programla seni uğraştırmicam, keyi özel mesajdan teslim ederim. 👊
Hocam o programın nasıl bir şey olduğunuz biraz daha açıklar mısın ?

Hocam o programın nasıl bir şey olduğunuz biraz daha açıklar mısın ?
Driver Booster'dan bahsediyorsanız:
Bu uygulama eksik yani bilgisayarında takılı olan veya yazılımsal eklenecek bir donanımın (ekran kartı, ses aygıtı, bluetooth ve daha önemli aygıtlar) gibi bir sürü donanımın driver'ını kurarak bilgisayarı en iyi ve en güncel şekilde çalıştırıyor. Önemli bir program. İndirirken advantec diye bir program öneriyor sana. Onu da kurun derim çünkü o da telefonlardaki o gereksiz olan şeyleri temizleyen ve telefonu hızlandıran programlar (örn; Clean Master) gibi düşün. Advantec denen program hem hızlandırıyor hemde gereksiz dosyaları temizliyor. Bir arabanın bakımını en iyi şekilde yapmak kadar önemli bir şey.

Son düzenleme:
Driver Booster gibi programlar kullanmayın kullandırtmayın. Bu forumda herkes bunu öneriyor. Sebebi ise bu tarz programlar genelde yanlış sürücü kuruyorlar, eski sürücü kuruyorlar gibi gibi. Sürücüleri elinizle tek tek yükleyin zor bir şey değil. Diğer bir yandan Windows'u korsan kullanmanıza gerek yok. Windows kendi iso dosyasını ücretsiz bir şekilde paylaşıyor zaten. İnternette de OEM keyler satılıyor. Fiyatları 10 TL kadar. Bilgisayarınıza kötü davranmayın, değerini bilin. :) Diğer bir yandan arkadaşın konusuna gelecek olursan COD Warzone gibi oyunlar 10-11 Gb kadar ram kullanıyorlar. haliyle 8 Gb ram FPS drop sorununa yol açacaktır. Sorununun Ram olduğunu düşünüyorum fakat benim dediğim kesin doğrudur diye bir şey yok bunu da aklında bulundur dostum. Yani araştırmalarına devam et.

Yeni konular

Geri
Yukarı