RX570+ Ryzen 3 3200G Sistem Ağır İşliyor

İlk sistemi toplar iken hesaplanması gerekir. Bir gider SSD.
Fiyatı 120-150 TL falan ama bence PC kullanma deneyimini aşırı yükselten bir donanım parçası SSD.
Arada eski laptobuma geçiyorum 1-2 işim oluyor. HDD var onda, ölüm gibi geliyor açılması. 5-10 dakika kendine gelmesini bekliyorum. Dosyaya tıklıyorum açılmıyor, kum saati çıkıyor falan.
Kardeşim kısa vadede beni götürmesi için 100TL'ye 500GB'lik depolamam oldu. SSD alsam belki iki tane bile oyun yükleyemeyecektim. SSD'den önce fiyat düşünülüyor :).

Windows 10 Kullanıyorsanız SSD şart artık bence.
Malum HDD'li sistem kağnı gibi oluyor.
Kardeşim kısa vadede beni götürmesi için 100TL'ye 500GB'lik depolamam oldu. SSD alsam belki iki tane bile oyun yükleyemeyecektim. SSD'den önce fiyat düşünülüyor :).
Yanlış düşünmüşsünüz.
SSD'li sisteme windows'u yükleyip Oyunları HDD'ye indirmelisiniz.
SSD Windowsu ve oyun açılışlarını hızlandırır.
Yani SSD'ye Sistemi HDD'ye Oyunları atmalısınz.

Normalde 7200 RPM bir HDD ile öyle çok çok yavaş açılmaması lazım. Hadi, 5400 RPM bir HDD olsa anlarım. Ayrıca sistem geri yükleme sırasında müdahale etmemeniz gerekirdi. Ama 55 dakika sürmesi de ayrı bir gariplik.

Neyse, sfc /scannow komudunu deneyin bakalım. Ayrıca başlangıç esnasında açılan uygulamaları da kontrol edin bakalım. Görev Yöneticisi'nde Başlangıç sekmesinden kontrol edebilirsiniz.

Herkes neden SSD demiş? Ben 8 sene 750 GB HDD kullandım eski bir sistemdi ama yine senin gibi sonuçlar görmüyordum. Ram 8 şuan idare edicek şekilde. Farklı bir sorun var. Hızlı açılması için SSD al demişsiniz arkadaşın sistemi 5-10 dakikada açılıyor, normal bir HDD yaklaşık 30 saniye civarı sürelerde açar. Görev Yöneticisin de %100 kullanıyorsa "Disk" yazısına tıklayıp neyin en çok olduğuna bakıp bize bilgi verirmisin.
Önce bir format at bakalım ne olucak, ama tamamen kullandığın HDD'ye at, yine sorun yaşadın SSD alamıyorsun bir bilgisayarcı da SSD dene bakalım yine aynı sorun olucak mı? Garantin varsa garantiye ver. Aldığın yer ile iletişime geç

Windows 10 Kullanıyorsanız SSD şart artık bence.
Malum HDD'li sistem kağnı gibi oluyor.

Yanlış düşünmüşsünüz.
SSD'li sisteme windows'u yükleyip Oyunları HDD'ye indirmelisiniz.
SSD Windowsu ve oyun açılışlarını hızlandırır.
Yani SSD'ye Sistemi HDD'ye Oyunları atmalısınz.
Dostum iyi hoş düşünüyorsun fakat sizin 100 veren 200 200 veren 300 verir algînız gerçekten çok kuru

Yanlış düşünmüşsünüz.
SSD'li sisteme Windows'u yükleyip oyunları HDD'ye indirmelisiniz.
SSD Windows'u ve oyun açılışlarını hızlandırır.
Yani SSD'ye sistemi HDD'ye oyunları atmalısınz.
İyi de biz oyunları HDD'ye kurarsak SSD'nin oyun açılışında hiçbir katkısı olmayacak ki.

Ayrıca ben bütün yazılımlarımı ve işletim sistemimi SSD'ye, kişisel verilerimi HDD'ye depoluyorum. Hiç de bir şey olmuyor. Hatta GTA 5 gibi bir oyun tam 25-30 saniyede açılıyor. SSD 860 EVO bu arada.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı