RX570 sistem aniden donma ve ekran gitme problemi

Bodyponk

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha önce bu sorun ile ilgili birçok konu açtım. En son konuda tam sorunu çözdüm 3 gündür hata vermiyor derken dün yine başladı. Sürekli bilgisayar oyun oynarken, masaüstünde veya açılırken ekran aniden donuyordu. Mouse klavye kasa ışıkları yanıyor ama ekran gidiyordu ve yeniden başlamadan düzelmiyordu. Dünkü hatadan sonra RAM'i söküp tekrar takınca düzelmişti bu demek oluyor ki tahminimce ya RAM'de sorun var ya da anakartta. Sorunun hangisinde olduğunu tam olarak nasıl anlayabilirim elimde fazladan RAM veya anakart yok.

Video

Sorunun güç kaynağıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Sorun ramle alakalı ise ram slotunda ufak bir toz parçası bile pc ye hata verdirir. Slotu iyice temizle. Başka ram yoksa anakartın diğer ram slotuna tak.

75 watt tdp değerinde ekran kartım vardı. Yerine 750 ti almıştım o da 75 Tdp değerinde güç tüketiyor diyor. Oyunlarda tam yükte ekran donuyordu. En son ekran kartı çipi yandı. Rx 570 için minimum 500 watt güç kaynağı öneriliyor. Senin güç kaynağı kağıt üzerinde yetiyor görünse de sorun psu kaynaklı olabilir.

Geri
Yukarı