RX570 sistem yük altında reset atıyor

Küçük kobra

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Istanbul
RAM
16 GB Apacer panther (2x8 GB) 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
1 TB WD Green
Ekran kartı
AMD RX570 22.5.1
Anakart
Asrock A320m hdv
İşlemci
AMD Ryzen 3 3100
Bilgisayarım yüke girdiği zaman, örneğin render alırken ya da oyun oynarken, anlık olarak mavi ekran verip hemen yeniden başlıyor. Sıcaklık değerlerim normal, bu yüzden sıcaklıkları sormayın. Tüm sürücülerim de güncel durumda. Windows 10'dan Windows 11'e yükselttim, ancak sorun devam ediyor. Mavi ekran alıyorum fakat minidump klasörü de oluşmuyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Şimdiye kadar denediklerim:​

• Tüm donanım bileşenlerinin bağlantılarını kontrol ettim.
  • BIOS ve sürücüler güncel.
  • RAM'leri tek tek test ettim ve farklı slotlarda denedim.
  • Farklı bir priz ve güç kablosu kullandım.
  • Windows'ta hata ayıklama seçeneklerini kontrol ettim ama minidump dosyaları oluşmuyor.

Mavi ekran sırasında, anakartınızda bir arıza ışığı yanması gerekiyor. Eğer mavi ekran sırasında anakartınızda anlık VGA LED'i açılıyor ise, ekran kartınıza ya tam güç gitmiyor ya da ekran kartında bir sorun var. Farklı bir PSU ile test edebilirsiniz imkanınız varsa.

Mavi ekran sırasında, anakartınızda bir arıza ışığı yanması gerekiyor. Eğer mavi ekran sırasında anakartınızda anlık VGA LED'i açılıyor ise, ekran kartınıza ya tam güç gitmiyor ya da ekran kartında bir sorun var. Farklı bir PSU ile test edebilirsiniz imkanınız varsa.

Herhangi bir ışık yanmıyor.

Bilgisayarım yüke girdiği zaman, örneğin render alırken ya da oyun oynarken, anlık olarak mavi ekran verip hemen yeniden başlıyor.

Bu cümleden yola çıkarsak sorun PSU da olabilir. Bende kendi güç kaynağımın PCI Express çıkışlarından 1 tanesini takmayı unuttuğum zamanlarda ara sıra mavi ekran alırdım.

Geri
Yukarı