XFX RX 580'li sistem yük altında reset atıyor

Asfaloth

Femtopat
Daha fazla  
Bende XFX RX 580 8G ekran kartı var, ikinci el olarak aldım. 1 ay önce 500W PSU kullanıyordum yük altında zorlanıyordu, çok ısınıyordu şimdi ise PSU değiştirdim 600W'lık bir PSU'ya geçiş yaptım bugün FurMark testinde yük altında 3-4 dakika arasında bilgisayar reset atıyor ve yeniden başlıyordu. Sebep nedir?

Onu nasıl düzeltirim?
Yasamadigim için pek bir bilgi sahibi değilim, format çekip bir kaç ayar yapmıştı arkadaşım. Aynı model, aynı seri kart vardı onda. Bu ayar falan çektikten sonra düzeldi demişti. YouTube'da ilgili videolar var.

Wattman nasıl çözülür falan diye yazarsan bulabilirsin. Şimdiden kolay gelsin. Ben de arkadaşa 1060 3 GB almaması 580 8gb alacağını dedim o fiyata (ben 1060 3gb kullanıyorum çaktırma.) Ama bu ve bunun gibi sorunlar insanı delirtir. Benim elime geçen hiç bir karttada wattman yaşamadım. İstisna bir kart hariç. Xfx 470 kullandım belli bir süre sorunsuzdu. Satmak içinde sapp nitro+ aldım o da yine taş gibiydi. Teknoloji işi bu hocam saatlerce ugrasirsin sonuç vermez fakat bir yeri atlarsin sonra heeeeee olur. Neyse boş yaptım baya iyi çalışmalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı