RX570 vs GTX1050TI vs GTX1650

BigSmoke

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar herkese bu yakın zamandaki üçüncü ekran kartı konum oluyor artık bir sona varmalıyım.

1-2 gün içerisinde yeni bir ekran kartı alacağım ancak fiyat ve performanslar arasında anlamsızlık içindeyim.

RX570’i bir çok yerde 1000-1200 lira civarında görüyorum, GTX1050 Ti ve 1650 ise 1200-1400 lira civarında.

Anlam veremediğim şey RX570 bu iki karttan biraz daha performanslı olmasına rağmen neden daha ucuz?

RX470,570 ve 560 fiyatlarına baktığımda yine bir dengesizlik görüyorum.

RX570,470’ten daha iyi olmasına rağmen 470 daha pahalı.
RX560,570’ten daha güçsüz olmasına rağmen aynı fiyattalar.

Bir süre sonra RX570’te Bit yeniği aramaya başladım zira fiyatı çok saçma bir konumda olan tek kart şu an bu sanırım. WattMan konusunda da bir çok şikayet okudum 570 hakkında.

Açıkçası ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, yarın ya da bir sonraki gün alacağım ancak bu gidişle doğru karar veremeyeceğim.

Selamlar herkese bu yakın zamandaki üçüncü ekran kartı konum oluyor artık bir sona varmalıyım.

1-2 gün içerisinde yeni bir ekran kartı alacağım ancak fiyat ve performanslar arasında anlamsızlık içindeyim.

RX570’i bir çok yerde 1000-1200 lira civarında görüyorum, GTX1050 Ti ve 1650 ise 1200-1400 lira civarında.

Anlam veremediğim şey RX570 bu iki karttan biraz daha performanslı olmasına rağmen neden daha ucuz?

RX470,570 ve 560 fiyatlarına baktığımda yine bir dengesizlik görüyorum.

RX570,470’ten daha iyi olmasına rağmen 470 daha pahalı.
RX560,570’ten daha güçsüz olmasına rağmen aynı fiyattalar.

Bir süre sonra RX570’te Bit yeniği aramaya başladım zira fiyatı çok saçma bir konumda olan tek kart şu an bu sanırım. WattMan konusunda da bir çok şikayet okudum 570 hakkında.

Açıkçası ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, yarın ya da bir sonraki gün alacağım ancak bu gidişle doğru karar veremeyeceğim.
Bendede Var RX 570 Ekran kartı gayet memmnunum. Asus rog modelinden :)

Aralarında en performanslısı RX 570 elbette. Yakın zamanda RX 570/580/590 ekran kartlarıyla problem yaşayan görmedim. Hatta kullanıcı kulübü var. Dün herhangi bir problem var mı diye sormuştum. Şimdilik herhangi bir problem yok. WattMan'dan korkmana gerek yok. WattMan'ın ayarları sıfırlaması sistemsel hata olduğunu gösteriyor, direkt olarak ekran kartında problem olduğunu göstermiyor. Mesela stabil olmayan overclock buna neden olabilir.

Yani performansına rağmen fiyatının ucuz oluşundan işkillenmeme gerek yok değil mi? Çünkü bakılınca NVIDIA’yı geçtim AMD kartları arasında bile performansa oranla fiyatlar saçma görünüyor.

Markalar arası performans farkını kesinlikle umursayan birisi değilim, buna dayanarak yarın en uygun 570 modelini alıyorum eğer bir sakıncası yoksa.

Elektriğe son 3 ayda toplam yüzde 52 zam geldi önümüzdeki 4 yıl boyunca seçimde yok inan daha da gelecek ben olsam TDP değeri performansına bakıldığında en iyi olan GTX 1650 ekran kartını alırdım. Hepsiburada veya Vatan'da KDV indirimini beklerseniz 1000 Lira civarında kartı alabilirsiniz. Duyarlı birisiysen Bilgisayarı açık bırakmaya gönlün el vermeye bilir..

Elektriğe son 3 ayda toplam yüzde 52 zam geldi önümüzdeki 4 yıl boyunca seçimde yok inan daha da gelecek ben olsam TDP değeri performansına bakıldığında en iyi olan GTX 1650 ekran kartını alırdım. Hepsiburada veya Vatan'da KDV indirimini beklerseniz 1000 Lira civarında kartı alabilirsiniz. Duyarlı birisiysen Bilgisayarı açık bırakmaya gönlün el vermeye bilir..
Peki 150 watt faturaya ne kadar etki ediyor hesapladiniz mi ? Günde 4 saat oynasan sadece 10-11 lira fark ediyor.

Rx570 şuan için alınabilecek en iyi f/p kartlarından birisi. Ben Rx470 kullanıyorum. Bugüne kadar 1 birkaç dışında Wattman hatası almadım.

Ayrıca Wattman hatası ekran kartından kaynaklanıyor diye bir şey yok. Güç kaynağından tutun SSD'ye kadar her şey bu hataya sebep olabilir. Bu hata bilgisayarın çalışmasında bir anormalik olunca oluyor. Örneğin SSD sıkıntı çıkarıp PC yeniden başlarsa bu hatayı alırsın ya da ram bir sıkıntı çıkardığında yine bu hatayı görürsün.

Hata olduğunun uyarısını ekran kartı programı verince herkes suçu ekran kartına attı. Benim yaşadıklarımdan biri HDD kaynaklıydı. O yüzden dengeli ve kaliteli parçalarla kurulan sistemde sıkıntı yaşamazsınız.

Arkadaşlar ben kartı aldım, diğer konuma açıklama da yaptım. Kartın yanında uygun fiyatlı işlemci soğutucu da aldım. Merak edenler için konunun linkini bırakayım, herkese çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı