RX5700XT vs RTX2070S

isimbulamiyorum

Kilopat
RX5700XT ve RTX2070S modelleri arasında kararsız kaldım. Performans olarak aynılar ancak arada fiyat farkı çok. RTX2070S'in aradaki fiyat farkını vermeye değecek bir özelliği var mı? Siz hangisini tercih ederdiniz?

Kullanabiliyorsun mesela en büyük fark. AMD şu ara GPU konusunda sıkıntılı.
2k'lık bir sistem için rx 5700 xt Nitro almayı düşünüyorum. Kartın inceleme videosu mevcut bir kaç gün önce yüklendi bakabilirsiniz. Kartın şimdiye kadar olan incelemelerini yakından takip ediyorum. Performans değerleri ve sıcaklık konusunda veriler alınmayacak cinsten değil bence. Yakın zamanda elde edeceğim.

i7 8700k var sadece game boost acık 4.4ghz ama ilerde overlock yapcam ama yinede tehlıkelı gibi duruyor 5700xt yada 2060 super almayı dusunuyorum
Dediğim gibi yeterli gelir ama sıkıntı çıkarırsa değiştirmeni öneririm denemeden bilemeyiz. :D
Bu arada 5700XT ile 2060S arasında kalsam 5700XT alır geçerim.
Bütçemi toparladıktan sonra bende en kısa sürede 5700 alacağım.

2k'lık bir sistem için rx 5700 xt Nitro almayı düşünüyorum. Kartın inceleme videosu mevcut bir kaç gün önce yüklendi bakabilirsiniz. Kartın şimdiye kadar olan incelemelerini yakından takip ediyorum. Performans değerleri ve sıcaklık konusunda veriler alınmayacak cinsten değil bence. Yakın zamanda elde edeceğim.
O videolar saatlerce oynanmıyor. Ben saatlerce oynayan biri olarak tecrübe ettim. Suan RTX kullanicisiyim ve kafam rahat.

Neden iade etmiştiniz?
Sıkıntılı ya bu AMD, bi oyunda ani fps düşmesi olur diğer oyunda durduk yere crash, siyah ekran, monitörün gitmesi, fare imlecinin pikselleşmesi saçma sapan hatalardan dolayı iade ettim. 1 Haftada olan hataların sayısına bak. 1 aydır 2060 super kullanıyorum bir tane oyundan atma gelmedi başıma. Bu arada AMD ekran kartı kullanmadan önce sürekli AMD önerirdim 3-5 FPS fazla diye. Artık kesinlikle önermiyorum.

Sıkıntılı ya bu AMD, bi oyunda ani fps düşmesi olur diğer oyunda durduk yere crash, siyah ekran, monitörün gitmesi, fare imlecinin pikselleşmesi saçma sapan hatalardan dolayı iade ettim. 1 Haftada olan hataların sayısına bak. 1 aydır 2060 super kullanıyorum bir tane oyundan atma gelmedi başıma. Bu arada AMD ekran kartı kullanmadan önce sürekli AMD önerirdim 3-5 FPS fazla diye. Artık kesinlikle önermiyorum.
Bu AMD sıkıntıları ile neden ben karşılaşmadım yalan söylüyorsun demiyorum yanlış anlama ama 4 senedir 2 tane AMD kartı kullandım bahsettiğin sıkıntıları birini bile görmedim hatta ve hatta 1060 kullanan arkadaşımlar duo fortnite oynardık saatlerde onu saat başı oyundan atardı benim PC de tık olmazdı.
AMD'de daha fazla ama birazda şans işi bu teknoloji işi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı