ROG STRIX RX5700XT vs Sapphire RX5700XT Nitro+

kaanakbas00

Hectopat
Herkese iyi forumlar. Öncelikle başlıkta dediğim iki ekran kartı arasın da seçim yapacağım ancak bu forum da okuduğum kadarıyla Sapphire önerilmiyor, doğrudur anlıyorum. Ancak yurt dışı YouTube kanallarının incelemelerine baktığım zaman Sapphire RX5700xt Nitro+ ROG STRIX RX5700xt den gerek VRM, GDDR6 bellek, ve GPU sıcaklığı olarak daha düşük sıcaklıklar da çalışıyor ve ROG STRIX daha sıcak çalışıyor. Bundan dolayı ROG STRIX'e kuşkulu baktım açıkçası bilir kişilerin tavsiyesini almak isterim. Bu durum da neyi önerirsiniz? Bütün önerilere ve yorumlara açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam internetteki FPS, sıcaklık kullanım yüzdesi gibi değerlerinin aynısını alacağını bekleme(herşeyin aynı olsa bile) Ben,bana fikir vermesi için izlediğim videolardakine göre daha yüksek performans aldım mesela sistemde. Ürünü istiyorsan al. Alırken dua et yanlız direk GPU'yu önermiyorum kesinlikle. AMD son seri ekran kartlarını özellikle önermiyorum bu konuda çok netim, siz bilirsiniz umarım sorun olmaz.

Hocam bende Nitro var ve çok memnunum, aldığım günden beri çok şükür hiç bir sorun olmadan kullandım. Dün baya oyun oynadım max 68 dereciyi gördüm. Hangisini alırsan al inşallah sorunsuz kullanırsın.
dostum selamlar. Bende nitro plus ekran kartlı sistem alacağım. Monitör olarak ne kullanıyorsun acaba? Bu ekran kartı 2k amaçlı kullanılır diye 2k monitör alınmalı tarzı yorumlar okuyorum. Yardımcı olur musun?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı