RX580 4GB vs 8GB

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben ekran kartından pek fazla anlamıyorum. Biriniz 4 GB al diyor diğeriniz 8 GB . Kafam karışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 GB 1109TL 8 GB 1335 TL eğer aradaki farka değer diyorsanız alabilirim 8 GB.
Bütçe en fazla 1500.

İleride monitör değiştirmek istersen Freesync (AMD) monitörler, Gsync (Nvidia) monitörlere göre daha ucuz. Ayrıca AMD ekran kartları DX12 ile daha uyumlu. O yüzden 1060 ile Rx580 karşılaştırmasında Rx580 daha iyi ve geleceğe dönük.

Kafanı karıştırdıysam kusuruma bakma. :D Bütçen yoksa 4GB al diyorum ben. Paran varsa 8GB tabi ki daha kullanışlı olur.

Tamam o zaman son sorum. RX 470+i5 7400 mü alayım?
Yoksa i3 6098p üzerine 8 GB RX 480 mi?

İleride monitör değiştirmek istersen Freesync (AMD) monitörler, Gsync (Nvidia) monitörlere göre daha ucuz. Ayrıca AMD ekran kartları DX12 ile daha uyumlu. O yüzden 1060 ile Rx580 karşılaştırmasında Rx580 daha iyi ve geleceğe dönük.

Kafanı karıştırdıysam kusuruma bakma. :D Bütçen yoksa 4GB al diyorum ben. Paran varsa 8GB tabi ki daha kullanışlı olur.
Yardım için teşekkürler :D

Sizin oyunlarda kullanım amacınıza ve beklentinize göre değişecek bir durum. 4GB genel anlamda yeterlidir ama ben ultra veya çok yüksek detaylardan aşağıya inmem diyorsanız ideal olan 8GB.

Lakin benim için grafik detayları fark etmez yeterki akıcı bir oyun deneyimi elde edeyim diyorsanız 4GB hayli hayli yetecektir.

Benim oynayacağım oyunlar belli aslında. Gta 5- CS GO- Battlefield 4 - FIFA 17.
4 GB yeterli sanırım. i5 7400+rx 470 4 GB iyidir umarım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı