RX580 4GB vs 8GB

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim oynayacağım oyunlar belli aslında. Gta 5- cs:go- battlefield 4 - fifa 17
4gb yeterli sanırım. i5 7400+rx 470 4gb iyidir umarım.
Aynen fazlası ile yeterli ama şunu da söylemeliyim ki uzunca bir süre(3-4 sene) kullanmayı düşünüyorsanız 8GB geleceğe yönelik bir yatırım olarak da düşünülebilir.

Benim oynayacağım oyunlar belli aslında. Gta 5- cs:go- battlefield 4 - fifa 17
4gb yeterli sanırım. i5 7400+rx 470 4gb iyidir umarım.

İyidir bence bu set.
GTA5 1920x1080 High ayarlarda akıcı oynatması lazım. Very high sıkıntı olabilir.
Cs-go'nun sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Aynen fazlası ile yeterli ama şunu da söylemeliyim ki uzunca bir süre(3-4 sene) kullanmayı düşünüyorsanız 8GB geleceğe yönelik bir yatırım olarak da düşünülebilir.
3-4 seneye bu kartı değiştirir zaten. Rx470, 4GB da olsa 8 GB da olsa, 3-4 sene sonra çıkacak oyunlarda zorlanacaktır. Artık bir PC parçası eskisi gibi 10 sene kullanılmıyor, tüketim hızlandı.

3-4 seneye bu kartı değiştirir zaten. Rx470, 4GB da olsa 8 GB da olsa, 3-4 sene sonra çıkacak oyunlarda zorlanacaktır. Artık bir PC parçası eskisi gibi 10 sene kullanılmıyor, tüketim hızlandı.
Tabi ki bu da başka bir etmen hak vermemek elde değil.

Bütçen hangisine yetiyorsa onu al. 4 GB genel olarak yeterlidir ama doku ayarlarını falan hepsini açarsan VRAM yetmeyebilir ve oyundan oyuna göre farklı VRAM kullanan oyunlar var. İki model arası fiyat farkı azsa 8 GB olan modeli, çok ise de 4 GB olan modeli al. Yerinde olsam 8 GB 480 alırım.
Bende 480 var. Dikkatimi bir şey çekti videolarda 580 çok az ısınıyor. Yani bayağa fark var. Bu da daha serin kart daha az fan dönüş daha sessiz ortam anlamına geliyor. Bu benim Fps'den daha fazla dikkatimi çekti. 7-8 fps çok değil ama gün gelir 2 fps'den dolayı oyun kasmaya başlayabilir. Fiyat çok fazla değil hele ki özel günlerde fiyatı biraz daha düşüp çok makul fiyatla alınabilir. Buna ne diyorsun fikrini merak ettim?

@Nightswt Soğutma konusu firma soğutmalarıyla ilgili daha çok. RX 480 TDP olarak daha düşük RX 580 modeline göre. RX 580 TDP olarak biraz daha fazla tükettiği için firmalar soğutmaya daha da önem vermiş. RX 480 modellerinde de ısınma sorunu yok.

Aslında soru şu. RX 480 beni i3 6098p ile 1 sene boyunca idare eder mi? Darboğaz kasmaya mı neden olur yoksa biraz düşük FPS'ye mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Stallker Kasmaya sebep olmaz. Sadece gereğinden daha düşük FPS alırsın. Atıyorum 70 FPS yerine 55 alıyorsun gibi. Ama bu her oyun için geçerli değil. İşlemciye yüklenen oyunlarda görebilirsin bu durumu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı