RX580 8 GB i59400F 90-95 derece

/Darkness/

Decapat
Selamlar RX580 8 GB i5 9400F 8 GB RAM Frisby FC9280G donanımlı sistemim uzun zamandır çok ısındığından dolayı en başta üst tarafa 5. fan almıştım fakat etki etmedi. Şu an artık canıma tak etti işlemci stok fanını da değiştirmek istiyorum.
1. fan: Snowman M200 CPU Soğutucu Fan Rainbow Fiyatları ve Özellikleri
2. fan: GAMETECH FREEZER HD1.0 Rainbow Bakır Kule Tipi İşlemci Fanı Fiyatları ve Özellikleri
Termal macun olarak önerilerinizi beklerim sistemin ısınmasını aşağıda resimler ile belgeledim. Bu arada anakartım ASUS Prime H310M-K r2.0 bu fanlardan birini aldıktan sonra RAM tarafına yapışma uymama gibi bir sorun olur mu, takılabilir mi?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-02-19 163935.png
    Ekran görüntüsü 2022-02-19 163935.png
    3,7 MB · Görüntüleme: 56
  • Ekran görüntüsü 2022-02-19 165327-min.png
    Ekran görüntüsü 2022-02-19 165327-min.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 59
  • Ekran görüntüsü 2022-02-18 222400.png
    Ekran görüntüsü 2022-02-18 222400.png
    1.018,2 KB · Görüntüleme: 54
Bu yeni olan bir sıkıntı mı yoksa hep mi vardı?

Bu yeni olan bir sıkıntı mı yoksa hep mi vardı?

Bu sorun hep vardı. Garantiye yolladım sorun yok dendi uzun zamandır çözmeye çalışıyorum stok fanı değiştireceğim hangi fanı almalıyım? Stok fan da değiştikten sonra hala ısınmaya devam ederse artık yapacak bir şey yok diyeceğim.

Stok fanı kontrol et belki iyice oturmamıştır, arkada filan bilgisayarı yoran bir şey olabilir onlara bak.

Uzun zamandır olan bir sorun tam oturmuş durumda fan aldıktan sonra da bu düzeylerde çalışmaması gerekiyor. Gerçekten sınırlarda gezen bir ısınma var ve bu durum sistemin sürekliliğini performansını etkiliyor. Benim de biraz sinirimi bozan bir durum uzun zamandır uğraşıyorum çünkü.

Selamlar RX580 8 GB i5 9400F 8 GB RAM Frisby FC9280G donanımlı sistemim uzun zamandır çok ısındığından dolayı en başta üst tarafa 5. fan almıştım fakat etki etmedi. Şu an artık canıma tak etti işlemci stok fanını da değiştirmek istiyorum.
1. fan: Snowman M200 CPU Soğutucu Fan Rainbow Fiyatları ve Özellikleri
2. fan: GAMETECH FREEZER HD1.0 Rainbow Bakır Kule Tipi İşlemci Fanı Fiyatları ve Özellikleri
Termal macun olarak önerilerinizi beklerim sistemin ısınmasını aşağıda resimler ile belgeledim. Bu arada anakartım ASUS Prime H310M-K r2.0 bu fanlardan birini aldıktan sonra RAM tarafına yapışma uymama gibi bir sorun olur mu, takılabilir mi?

@/Darkness/

Kasaya baktım, kasa berbat. Sıcaklıklara etki ediyor o da, yeni soğutucu bile fayda etmeyebilir.

Stok fan yine de oturmuş mu diye kontrol edin, dengesiz soğutma olmasın.

İlk önce kasa değişimi yapıp mesh bir kasaya geçin öncelikle, sonra soğutucu değiştirirsiniz. 9400F'i soğutmak için üst düzeylerde gezmeye de gerek yok.

Intel ile uyumlu değil, sadece AMD'de kullanılabilir.

@/Darkness/

Kasaya baktım, kasa berbat. Sıcaklıklara etki ediyor o da, yeni soğutucu bile fayda etmeyebilir.

İlk önce kasa değişimi yapıp mesh bir kasaya geçin öncelikle, sonra soğutucu değiştirirsiniz. 9400F'i soğutmak için üst düzeylerde gezmeye de gerek yok.

Bilgi için teşekkür ederim bilmiyordum Intel ile uyumlu olduğunu. Yanlış öneri yaptığım için kusuruma bakmayın @/Darkness/

@/Darkness/

Zaten bilgisayarı alalı 1 yıl oldu olmadı daha taksiti yeni bitti büyük bir masrafa girmek istemiyorum önüne mesh panel alsam onu taksam kasa yine mesh olmazmi sonuçta üstüne fan da snowman m200 almayı düşünüyordum. Önündeki panel çıkarılıp takılan cinsten yani mesh panel alıp takılabilir. Ne önerirsiniz fazla masrafa girmek istemiyorum
Öncelikle fan sayısı değil, hava sirkülasyonu önemlidir. Fanı söküp macun durumuna bir göz atın. Olmazsa kasanın kapağı açık bir şekilde deneyin. İşlemci boşta kaç derece?

Hocam yan kapak acik kullanmak uygun olmaz diyorlardı o yüzden kullanmıyorum fakat dediğim gibi mesh panel alıp taksam maliyetsiz bir şekilde kasa isini çözebilir miyim? Üstüne işlemci fani da alınca sorun çözülür gibi düşündüm fakat tek mesh paneli nereden bulacağım onu bilemiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı