RX580 8 GB undervolt yapma

Sylee

Centipat
RAM
8GB
Ekran kartı
Asrock Rx580 8gb Oc
Anakart
gigabyte a320m s2h
İşlemci
Amd Ryzen 5 1600
Öncelikle merhaba, konuyu fazla uzatmadan kısa bir şekilde anlatmaya başlıyorum.
Bu işlerden anlayan birisi değilim bu yüzden sizden yardım istiyorum bilgisayarımın özellikleri şunlar.
ASRock RX580 8 GB OC (çift fan)
AMD Ryzen 5 1600 galiba 3.2GHz'di
Gigabyte A320M S2H anakart.
8 GB RAM.
Driver yüklü fakat başka yerden yapılıyorsa undervolt onu da yükleyebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim aşırı ısınıyor.
Ve aşırı derecede fan sesi geliyor sanki uçak kalkıyor evde (çift fanlı olmasına rağmen)

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-06-30 193820.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-30 193820.png
    1,6 KB · Görüntüleme: 56
  • Ekran görüntüsü 2022-06-30 193801.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-30 193801.png
    27,5 KB · Görüntüleme: 74
  • Ekran görüntüsü 2022-06-30 193720.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-30 193720.png
    51,7 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
AMD Radeon yazılım üzerinde Performance > Tuning yollarını izleyin. Sonrasında orada undervolt seçenekleri çıkacak, yazılımsal olarak otomatik undervolt işlemi uygulanacak.

Undervolt yapmadan önce termal macunu yenilemeyi denediz mi? Ben de RX580 kullanıyorum 85 derecelerde çalışıyordu termal macun yeniledim ve OC ile RDR2 oynuyorum 70 dereceyi görmüyor bile.

Undervolt yapmadan önce termal macunu yenilemeyi denediz mi? Ben de RX580 kullanıyorum 85 derecelerde çalışıyordu termal macun yeniledim ve OC ile RDR2 oynuyorum 70 dereceyi görmüyor bile.

Denemedim elimde kalır diye korkuyorum telefon tamiri vs. yapıyorum ama ekran kartını hiç açmadım onu en kısa zamanda yapayım dediğiniz gibi fakat undervoltda yapsam zararı olmaz.

Adım adım gösterebilecek yardımcı olabilecek biri var mı?

Son düzenleme:
Bu arada kasa modeliniz nedir? Belki de kötü hava akışı yüzünden bu sıcaklıklara çıkıyordur. İşlemci için değerler ne?

Aerocool Cylon RGB Akrilik Panel USB 3.0

Hava akışı kötü olan bir kasa fakat kapağını çıkardım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video yardımcı olur mu acaba

Aerocool Cylon RGB Akrilik Panel USB 3.0

Hava akışı kötü olan bir kasa fakat kapağını çıkardım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video yardımcı olur mu acaba?

Olmadı sadece performansım düştü sıcaklık yine aynı şimdi fabrika ayarlarına sıfırlamaya çalışıyorum.

Son düzenleme:
Denemedim elimde kalır diye korkuyorum telefon tamiri vs. yapıyorum ama ekran kartını hiç açmadım onu en kısa zamanda yapayım dediğiniz gibi fakat undervoltda yapsam zararı olmaz.

Adım adım gösterebilecek yardımcı olabilecek biri var mı?
Aslında undervolt yapmak termal macun yenilemekten çok daha riskli bir işlem. Kartın garantisi yoksa internetten bir kaç video izleyerek kolaylıkla macun yenileyebilirsiniz. Telefon tamiri yapabilen birisi için çocuk oyuncağı olacaktır. 15 dakikalık iş.

Yeni konular

Geri
Yukarı