RX580 Armor 8 GB OC sonrası 80 derece normal mi?

Gözlerinizi kullandığınız için çok teşekkür ederim, Allah razı olsun başka da bir şey demeyeceğim. Sizden başka kimse konuyu okumamış başlığa göre cevap vermiş. Yıllardır aynı şeyler, duymaktan bıktım. Herkes yok o kötü bu kötü bilmem ney. Ya tercih bu ben istemiyor muyum 2080 vs... Burada bile tek bir sorum vardı o da 80 derecenin normal olup olmadığı. Ona bile kart kötü soğutma kötü diyen var ya. Arkadaşlar insaf yani.
Tüm gün 80 derecede olması tabii ki zararlı. Bir de o karta yapacağın OC olsa olsa 5-10 FPS arttırır. Yani FPS oyunları için anlamsız, SP/Story oyunları için 50 FPS'i, 60'a yükseltmek için mantıklı. Tavsiyem stock bırakman. 1-2 saat 80 derecede takılması bence çok da sıkıntılı değil.

Tüm gün 80 derecede olması tabii ki zararlı. Bir de o karta yapacağın OC olsa olsa 5-10 FPS arttırır. Yani FPS oyunları için anlamsız, SP/Story oyunları için 50 FPS'i, 60'a yükseltmek için mantıklı. Tavsiyem stock bırakman. 1-2 saat 80 derecede takılması bence çok da sıkıntılı değil.
Elbette üstadım sadece PUBG gibi oyunlarda 80 derecelere çıkıyor OC yaptığımda. Ride 3 veya benzeri grafikli oyunlar oynarken normal seyrinde. Evet çok fazla bir fps artışı olmuyor ancak işlemciyede OC yapıyorum ve %1 fps i daha sağlıklı yapıyor. Birde frametime de gözlü görülür iyileşme oluyor. Onun dışında çok haklısınız.
Güzel ayarlar ile performans kaybı olmadan 80 derecelerden 67’lere çekebilmiştim ben.
Benim kartım ilk zamanlarda o derecelerde geziniyordu. 9 ay geçti kasam hava almayan bir kasa önünü açmak zorunda kaldım tozlanmıştır büyük ihtimal. Macunda ister belki..

Bu durum söylediklerimin hangisini değiştiriyor pardon? 80 olmaz 75 olur. Ben iki yıllık kartımda yazın sıcağında 55 derecede oynuyorum. OC yapsam 58-59'da geziyor. 60 olduğunu bir kez gördüm o da kışın arkasında petek vardı, aklımdan çıktı gündüz çekmedim. 61'lerde geziniyordu şaşırdım bir baktım kalorifer yanıyor. Ben yorumumun arkasındayım aksini bilen varsa gelsin teknik olarak anlatsın dinleyelim.

Bu durum söylediklerimin hangisini değiştiriyor pardon? 80 olmaz 75 olur. Ben iki yıllık kartımda yazın sıcağında 55 derecede oynuyorum. OC yapsam 58-59'da geziyor. 60 olduğunu bir kez gördüm o da kışın arkasında petek vardı, aklımdan çıktı gündüz çekmedim. 61'lerde geziniyordu şaşırdım bir baktım kalorifer yanıyor. Ben yorumumun arkasındayım aksini bilen varsa gelsin teknik olarak anlatsın dinleyelim.
Kartınızın ne olduğunu bilmiyorum. Ben zaten 75 derece altına düşen kartla oynayamıyorum. O ne öyle ölü soğuğu gibi. Ekran kartı dediğin 80 derece olacak alev alev....

Senin kart neydi bu arada?

GTX1050 Ti ama seninkinin sıcak olması kadar benim kartın soğuk olması çok normal çünkü kartın özelliği zaten ciddi anlamda düşük güç tüketimi var kartın. eGPU için almıştım dizüstü bilgisayarıma bu özelliğinden ötürü. Olmadı, aldık bari bir kasa toplayalımda işe yarasın dedim güzel oldu. 😄

Son düzenleyen: Moderatör:
Usta sana zahmet o yorumu bir düzenlesen.
GTX1050 Ti ama seninkinin sıcak olması kadar benim kartın soğuk olması çok normal çünkü kartın özelliği zaten ciddi anlamda düşük güç tüketimi var kartın. eGPU için almıştım dizüstü bilgisayarıma bu özelliğinden ötürü. Olmadı, aldık bari bir kasa toplayalımda işe yarasın dedim güzel oldu. 😄

Anladım :D Bende de HD 5450 vardı. 50 derece oluyordu en fazla. Voltaja göre muamele yapmak lazım xd.
GTX 1050 Ti'ın 75W güç tüketimi var RX580'in ise 150W üstü. Bir de böyle düşün :D

Anladım :D Bende de HD 5450 vardı. 50 derece oluyordu en fazla. Voltaja göre muamele yapmak lazım xd.
GTX 1050 Ti'ın 75W güç tüketimi var RX580'in ise 150W üstü. Bir de böyle düşün :D

Aynen güç bağlantısına dahi ihtiyaç duymuyor, direkt anakarttan çalışıyor. Çok acayip bir karttı. 144Hz muhabbetine girdik ama o yüzden değiştirmeyi düşünüyorum RTX 3060 olsa çok güzel olacakta dolar uçtu.

Geri
Yukarı