RX580 Armor 8 GB OC sonrası 80 derece normal mi?

En azından bakır soğutma olsaydı GTX 1660 Ti diyoruz burada 1050 Ti falan değil ki bu.
Evet güç tüketimi yüksek bir kart. Ben böyle ürünler üzerinde fantezi yapmayı çok seviyorum. Senin yerinde olsam sıvı soğutma takardım o karta.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet güç tüketimi yüksek bir kart. Ben böyle ürünler üzerinde fantezi yapmayı çok seviyorum. Senin yerinde olsam sıvı soğutma takardım o karta.

Hocam laptopum çok yetersiz kaldığı için PC topladım artık sorunsuz bir şekilde PC kullancağım diyordum ASUS sağ olsun hevesim kursağımda kaldı. Sıvı soğutma takma gibi şeylerle uğraşmak istemiyorum. Acaba ASUS'a mail yollasam bu kart çok ısınıyor diye üzerine para koyarak Rog Strix gibi modeller talep etsem imkanlı mı böyle bir şey ?

Hocam laptopum çok yetersiz kaldığı için PC topladım artık sorunsuz bir şekilde PC kullancağım diyordum ASUS sağ olsun hevesim kursağımda kaldı. Sıvı soğutma takma gibi şeylerle uğraşmak istemiyorum. Acaba ASUS'a mail yollasam bu kart çok ısınıyor diye üzerine para koyarak Rog Strix gibi modeller talep etsem imkanlı mı böyle bir şey ?
Ah be kardeşim baştan Rog Strix alsaydın ya... Ne kadar oldu kartı alalı? Yani 2 haftayı geçtiyse yapabileceğin bir şey yok. İstersen bu kartı ikinci elden satıp Asus Rog Strix alabilirsin. Ciddi bir soğutma farkı var. Ama dediğim gibi ben senin yerinde olsam söker sıvı soğutma takarım. Buz gibi çalışır ekran kartı... Asus'luk bir durum yok ortada ne kadar para o kadar köfte diyor adamlar. 😄 Sonuçta Rog Strix gibi soğutma canavarını da yapan Asus.

Ah be kardeşim baştan Rog Strix alsaydın ya... Ne kadar oldu kartı alalı? Yani 2 haftayı geçtiyse yapabileceğin bir şey yok. İstersen bu kartı ikinci elden satıp Asus Rog Strix alabilirsin. Ciddi bir soğutma farkı var. Ama dediğim gibi ben senin yerinde olsam söker sıvı soğutma takarım. Buz gibi çalışır ekran kartı... Asus'luk bir durum yok ortada ne kadar para o kadar köfte diyor adamlar. 😄 Sonuçta Rog Strix gibi soğutma canavarını da yapan Asus.
Hocam videoya bakınca gözümde büyümüş olan sıvı soğutma işine daha sıcak bakmaya başladım ayrı bir konu açsam yardımcı olabilir misiniz ?

Kartı 1500 MHz değerine kadar çıkarmışsınız 80 derece iyi bile. Ayrıca fanları sürekli yüksek devirde döndürmek evet yıpratır. Onun yerine ekran kartını 1400 MHz+Undervolt yapıp üstüne birde Memory OC yaparsanız çok daha sağlıklı kullanabilirsiniz. OC yaparken voltajı sona kadar çekmek yerine ayarladığınız değerin çalışabileceği en düşük ve stabil olan voltajına ayarlayın.

Bir -de/-da ayrımı yapmadık diye iki saat yazamadım. Forum mu, kurum mu kardeşim burası? İki dk. bir şey yazdırmıyorsunuz adama. Ne gazeteye yazıyorum ne de bir resmi kuruma. Neyse 1480 MHz'ye çektim geri, voltajı yine aynı veriyorum. Kasanın yan camını da açtım, 60 dereceyi geçmiyor.
%50 fan açarsam 74-75 civarı takılıyor,
%100 fanda 65'i geçmiyor.

sss.PNG
ss.PNG

RX 580'in sığıtmısı çık kitiii(!)

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 580'in değil, Armor için deniliyor. Yabancı ülkelerde Armor MK2 var, kırmızı model ve backplate'i var. Yorumlarda bir tek beni gördüğün için cezayı benim verdiğimi zannetme :D Kasa kapağı açman ekran kartı derecesinde yardımcı oluyor olmasına fakat aslında sirkülasyon bozuluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı