RX580 fan RPM kaç olmalı?

aaaaaaa77

Femtopat
Merhabalar RX580 ekran kartım var ve oyunlarda 75+ çıktığı için sistem kendini otomatik kapatıyor. Bunun için bir ayar yaptım ve çözdüm fakat aklıma takıldı fanlarımın hızı 65 dereceden sonra 1880 RPM ile çalışıyor. Bu normal midir bir sıkıntı çıkar mı acaba? Veya kaç RPM olmalıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de aynı konuyu yazacaktım bende RX 480 var ASUS STRIX 3 fanlı güya driver kurduk tertemiz eleman 80 derece oldu hala %50 fanda çalışıyor otomatik bu AMD'nin otomatik ayarları çok kötü illa manuel mi el atmamız lazım anlamadım vallahi.
Merhabalar RX580 ekran kartım var ve oyunlarda 75+ çıktığı için sistem kendini otomatik kapatıyor. Bunun için bir ayar yaptım ve çözdüm fakat aklıma takıldı fanlarımın hızı 65 dereceden sonra 1880 RPM ile çalışıyor. Bu normal midir bir sıkıntı çıkar mı acaba? Veya kaç RPM olmalıdır?
Senin zannımca kartın sıcaklık üst limiti 75 derece olarak ayarlanmış onu 90 derece yapmanı öneririm MSİ Afterburner ile ama her kartın sıcaklık üst limiti farklıdır tabi bilemedim.

Benim afterburner ayarlarım bu şekilde sana da tavsiye ederim.

1593687900657.png

1593687855263.png

Aslında kaç RPM olacağı size bağlı. Yani sıcaklığa göre istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Fan sesinden rahatsız olmuyorsanız fan hızını yükseltebilirsiniz. Ayrıca undervolt işlemi de yapabilirsiniz. Sıcaklığı büyük ölçüde düşürecektir. Yalnız 75 derecede sistem kapanması normal değil. Başka bir sıkıntı olabilir. Sistem kendini otomatik kapatıyor derken görüntü gidiyor kasa çalışmaya devam mı ediyor yoksa sistem reset mi atıyor?

Aslında kaç RPM olacağı size bağlı. Yani sıcaklığa göre istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Fan sesinden rahatsız olmuyorsanız fan hızını yükseltebilirsiniz. Ayrıca undervolt işlemi de yapabilirsiniz. Sıcaklığı büyük ölçüde düşürecektir. Yalnız 75 derecede sistem kapanması normal değil. Başka bir sıkıntı olabilir. Sistem kendini otomatik kapatıyor derken görüntü gidiyor kasa çalışmaya devam mı ediyor yoksa sistem reset mi atıyor?

Görüntü gidiyor ama kasa çalışır durumda oluyor.

Görüntü gidiyor ama kasa çalışır durumda oluyor.
Bunun sebebi sıcaklık değil. Siyah ekran hatası. Şuan kullandığınız sürümü DDU programı ile kaldırıp 20.4.2 ve 20.2.2 sürümlerini deneyin. Tekrar bu hatayı alırsanız kartın Frekans Mhz değerini 100 değer düşürüp, güç limitini -10 yapmayı deneyin. Ayrıca undervolt yapmak da bu sorunu çözebilir.

Geri
Yukarı