RX580 oyunda 80 dereceye ulaşıyor ve görüntü gidiyor

Daha fazla  
Selam arkadaşlar, RX580 ekran kartımda (8 GB) ısınma problemi yaşıyorum. Şöyle ki Battlefield 5'i açtığımda daha menüye girdiğimde 70 dereceleri buluyor ve map açıldığında 80'e çıkıp ekran gidiyor, bunu sadece Battlefield'da değil RDR2 ve diğer güçlü oyunlarda da yaşıyorum yani kasa çalısıyor fakat görüntü yok. WHQL sürümünü kurdum fakat değişen bir şey yok yine aynı. Sizce ekran kartı çöp mü oldu yoksa ekran kartının padini ve macununu değiştirtsem sorundan kurtulabilir miyim? Garantisi bitti.

@Factotum Lehim problemi olduğunu düşünmüyorum. Bende RX 570, kardeşimde RX 590 vardı. Kartlar 80 derecenin üstüne çıktığında stabilitesi bozuluyordu. Konu sahibi arkadaşın yaşadığı sıkıntıyı yaşıyorduk. İki kartın da macununu değiştirdim. Sıcaklıkları yük altında 60 derecelere düştü sorun kalmadı.

@Bedbaht Şarlken Kartınızın termal macununu değiştirin muhtemelen sorununuz çözülecektir. Çok zor bir işlem değil. En iri kartlardan olan ROG Strix de bile 4 tane vida sökmek macunu değiştirmeye yetiyordu.

Son düzenleme:
@Factotum Lehim problemi olduğunu düşünmüyorum. Bende RX 570, kardeşimde RX 590 vardı. Kartlar 80 derecenin üstüne çıktığında stabilitesi bozuluyordu. Konu sahibi arkadaşın yaşadığı sıkıntıyı yaşıyorduk. İki kartın da macununu değiştirdim. Sıcaklıkları yük altında 60 derecelere düştü sorun kalmadı.

@Bedbaht Şarlken Kartınızın termal macununu değiştirin muhtemelen sorununuz çözülecektir. Çok zor bir işlem değil. En iri kartlardan olan ROG Strix de bile 4 tane vida sökmek macunu değiştirmeye yetiyordu.

Normalde 85 derecenin üstünde GPU'nun throttling yapıp, frekans ve voltaj değerlerini düşürmesi lazım.

AMD RX kartları pek tanımıyorum. Direkt görüntünün gitmesi, normal bir thermal problem gibi görünmedi bana. Reballing çözümünden önce macunu yenileyip deneyebilir.
hmm ne kadar oluyor acaba ücreti o işlemin

Bu işi yapan kart tamircilerine sormalısınız. Bazıları reballing yaptırmadan fırınlayarak da çözüm bulabiliyor.

Normalde 85 derecenin üstünde GPU'nun throttling yapıp, frekans ve voltaj değerlerini düşürmesi lazım.

AMD RX kartları pek tanımıyorum. Direkt görüntünün gitmesi, normal bir thermal problem gibi görünmedi bana. Reballing çözümünden önce macunu yenileyip deneyebilir.

Bu işi yapan kart tamircilerine sormalısınız. Bazıları reballing yaptırmadan fırınlayarak da çözüm bulabiliyor.
Zaten sıcaklık 80 üstüne çıktığında anlık olarak 85e dokunduğunda bile siyah ekran veya wattman sıkıntısı verebiliyor. Dediğim gibi aynı sıkıntıyı 2 farklı kartta da yaşamıştım.

çok teşekkür ederim , bu problemi 1 senedir yaşıyorum umarım artık son bulur.

hocam amd ekran kartlarını tanımamanız en iyisi nefret ettim şu ekran kartının ısınmasından ve bilimum sorunlarından, bundan sonra ki sistemlerimde kesinlikle nvidiayı kullanacağım

Bilgisayarcı pad ve macun değişimine 300 tl istedi normal mi acaba

Son düzenleme:

Geri
Yukarı