Çözüldü RX590 boşta %100 kullanım ve +80 dereceye ulaşıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kaann06

Decapat
Apex oynarken birden dondu ve PC'yi resetlemek zorunda kaldım. Açtığımda ise bu sorunla karşılaştım hiçbir şey yapamıyorum kasıyor. Isı derecesi 85'leri geçiyor.

Nedeni ne olabilir, hiçbir şey açık değil şu anda ama durum bu şekilde.

unknown.png

Çözüm
Apex oynarken birden dondu ve PC'yi resetlemek zorunda kaldım. Açtığımda ise bu sorunla karşılaştım hiçbir şey yapamıyorum kasıyor. Isı derecesi 85'leri geçiyor.

Eki Görüntüle 833745

Büyük ihtimal ile Mining virüsü var, Kaspersky indirip tam tarama yapın.

Eki Görüntüle 833745

Büyük ihtimal ile Mining virüsü var, Kaspersky indirip tam tarama yapın.

Çözüm
Bilgisayarınıza korsan yazılım yolu ile birlikte Bitcoin virüsü bulaştırmış olabilirsiniz.

Eki Görüntüle 833745
İlginç. Afterburner üzerinden değerlere bakın, görev yöneticisinde neyin GPU harcadığına bakın, bulamazsanız Kaspersky veya Malwarebytes üzerinden tarama yapın. Mining virüsüdür.

İlginç. Afterburner üzerinden değerlere bakın, görev yöneticisinde neyin GPU harcadığına bakın, bulamazsanız Kaspersky veya Malwarebytes üzerinden tarama yapın. Mining virüsüdür.

Görev yöneticisinden bakıyorum %40 kullanıyor ama AMD'nin uygulamasından bakınca %100 kullanıyor. Ama ısı sürekli 85'den yukarı cıkıyor inmiyor.

Malwarebytes ile tarama yapıp şüpheli dosyaları silin. Sorununuz devam ederse format atın demekten başka bir şey gelmiyor aklıma.

Mining virüsü var galiba. Taratırsanız çok uzun sürer. En mantıklısı USB ile tekrar Windows 10 kurmak.
Taratmanın sıfırdan Windows kurulumundan daha uzun olacağını da yazdılar sonunda. Tarat geç kardeşim virüs var gibi sakın sıfırdan kurulum yapma herşeyi baştan yüklemekle ne uğraşacaksın.

Geri
Yukarı