RX580 PUBG Lite donma sorunu

SametH

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, herhangi bir oyun oynarken ya da normal PUBG oynarken hiçbir sorun yok. Fakat PUBG Lite gibi basit bir oyunu oynarken ekran arada bir 3-5 saniyeliğine tamamen donuyor. Full ayarlarda 144 FPS alıyorum, grafikleri düşürüp, FPS'i de 100'e çekip oynamayı denedim, sorun aynı şekilde devam etti. Sizce sorun ne olabilir?

Sistem özellikleri;
- ASRock RX580 8 GB phantom Gaming X O.C 256Bit GDDR5.
- AMD Ryzen 5 1500X 3.5GHz.
- ASRock AB350M-HDV.
- Team DDR4 16 GB(2x8GB) 3000MHz t-force vulcan.
- High Power 600W 80+ Bronze element Bronze II.
- Adata SU800 128 GB 560-520MB/s SSD.
- Seagate 3.5" 1TB Barracuda 7200RPM 64MB cache SATA 3.0.
- Windows 10 işletim sistemi.

Radeon Ayarlarından ekran kartı kullanımını arttıracak ayarları açmayı deneyiniz sanırsam oyun ekran kartını yormadıgı için kullanım ani olarak düşüş yaşıyor.

Hocam bu sorun yeni olmaya başladıysa bende de oluyor oyunla alakalı olabilir.
Oyunun 2-3 gün önce indirdim, ilk indirdiğimde 4-5 el oynadım hiçbir sorun yoktu. Ertesi gün girince dediğim sorunlar çıkmaya başladı. Arkaşımda herhangi bir sorun yok. Ekran kartı RTX2070'di sanırsam.
Radeon Ayarlarından ekran kartı kullanımını arttıracak ayarları açmayı deneyiniz sanırsam oyun ekran kartını yormadıgı için kullanım ani olarak düşüş yaşıyor.
O halde RTX2070 ile oyunu oynayan arkadaşımın da bu sorunu yaşaması gerekmez miydi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı