RX580 Sapphire undervolt nasıl yapılır?

Arexe

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
Rx580
Arkadaşlar selam, hemen hemen her AMD kullanıcısı gibi ben de aynı konudan muzdaribim. RX580 Sapphire 8 GB modeli ekran kartım var. Kimi zaman WattMan hatası alıyorum. Bildiğiniz veya önereceğiniz undervolt değerleri var mıdır veya nasıl yapabilirim? Ek olarak birkaç videolarda gördüğüm kadarı ile kimilerinde voltaj değerleri 750'lerde veya daha düşük değerlerde başlıyor. Bende hepsi 900 yardım ederseniz çok sevinirim.

1712947221014.png

Hocam en iyisi öncelikle MSI Afterburner'ı silin, çünkü ayarlar çakışabiliyor bu da sizin için büyük bir sorun oluşturabilir. Ayrıca bende de benzer bir modeli var, 1100 volt da kullanıyorum bir sorun çıkmıyor en yükseği 1100 Volta atayın bir de bazen fan ayarı sorun çıkartabiliyor onu da kapatabilirsiniz.

Hocam en iyisi öncelikle MSI Afterburner'ı silin, çünkü ayarlar çakışabiliyor bu da sizin için büyük bir sorun oluşturabilir. Ayrıca bende de benzer bir modeli var, 1100 volt da kullanıyorum bir sorun çıkmıyor en yükseği 1100 Volta atayın bir de bazen fan ayarı sorun çıkartabiliyor onu da kapatabilirsiniz.
Aynı şeyi düşünüp MSİ yı silmiştim. Sıcaklık değerlerim zaten çok normal seviyelerde çalışıyor fan ayarındandır diye böyle kullanıyordum ama o da bi çözüme ulaştırmadı voltaj değerinide deneyeceğim sağolun.

Aynı şeyi düşünüp MSI'yı silmiştim. Sıcaklık değerlerim zaten çok normal seviyelerde çalışıyor fan ayarındandır diye böyle kullanıyordum ama o da bir çözüme ulaştırmadı voltaj değerini de deneyeceğim sağ olun.

Rica ederim, ayrıca bu hatayı tetikleyen şeylerin en başında hatalı driverlar var, AMD driver konusunda pek de iyi değil bu yüzden bazı sürümlerde bu hatayı alabilirsin. Eğer undervolta rağmen aynı hatayı almaya devam ediyorsan eski sürümlere bak derim.

Rica ederim, ayrıca bu hatayı tetikleyen şeylerin en başında hatalı driverlar var, AMD driver konusunda pek de iyi değil bu yüzden bazı sürümlerde bu hatayı alabilirsin. Eğer undervolta rağmen aynı hatayı almaya devam ediyorsan eski sürümlere bak derim.
Ben sorunun driverda olduğunu düşünüyorum. 6 ay önceki driverımda hiç bir sıkıntı yoktu hatta üstüne ready or not oyununu en yüksekte 60 fps oynuyordum ne zamanki güncelleme geldi aynı sorun ortaya çıktı.

deniyeceğim hocam, sağolun.

Geri
Yukarı