RX580 sistem monitör seçimi

Onty07

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba iyi forumlar.

Arkadaşlar MSI RX580 Ryzen 2600 olan bir sistemime monitör arayışı içindeyim. Oynadığım oyunlar genellikle CS GO, R6, PUBG ve diğer oyunlar. 4 monitör arasında kaldım anlayan ve kullanan arkadaşlarıma birkaç soru danışmak istiyorum. Extra tavsiyelere açığım.

1. monitör ekran çerçeveleri beni biraz düşündürdü fiyatı en uygun olan bu beğendiklerim arasında. Fiyatı 1650 TL.

2. monitör Inc'e çerçeve ve 27 Inc olması biraz hoşuma gitti. Bütçenin biraz aşıyor olsa da.

3. monitör bu da Curved ve 165 Hz olması ekstra avantajı var.

4. monitör bütçe biraz daha aşağıda.

Bu 4 monitörde araştırma ve eleme yöntemi ile elde ettiğim monitörler. 4 monitörde de farklı isimlerle karanlık noktaları aydınlatma özelliği var. Titreşimi Azaltma (Flicker-free) de var. İzninizle sorularıma geçmek istiyorum.

1. soru: Bu monitörlerdeki özelliklerin ne denli lazım ve gerekli olduğu? Yani aradaki ortalama 500 600 TL fiyatı hakediyor mu?
2. soru: 27 Inc monitör bu oyunlar için fazla mı büyük? İdeali 24 diye okudum birkaç yerde.
3. soru: Curved dışarıdan bakışta daha hoş duruyor fakat oyunlarda extra iyi veya kötü bir durum sergiler mi?
4. soru: BenQ monitörlerde DVI DL girişi ile bağlanınca 144 Hz verdiği söyleniliyor. Benim ekran kartım da bu giriş var mı? Bu giriş ile ilgili çok fazla bilgi kirliliği mevcut.
5. soru: Hangisini tavsiye edersiniz?

Şimdiden vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler. Umarım monitör seçecek arkadaşlara da yardımcı olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitöre DisplayPort kablosu takmanızı tavsiye ederim.24 İnç de kullanabilirsiniz 27’de tamamen sizin boyut zevkinize bağlı.İsterseniz size bazı monitörleri atabilirim 1200 civarı.

Monitöre DisplayPort kablosu takmanızı tavsiye ederim. 24 Inc'de kullanabilirsiniz 27’de tamamen sizin boyut zevkinize bağlı. İsterseniz size bazı monitörleri atabilirim 1200 civarı.

Merhaba. Ben.
AOC 24" C24G1 144Hz 1ms VGA 2xhdmı DP FHD FreeSync Curved Gaming monitör

Aldım çok güzel. Sanada tavsiye ederim.

Aynı durum içerisinde ben de varım senin gibi arayış içerisindeyim. Bir tane buldum bunu düşünüyorum kullanan varsa yorumlarını iletebilir mi? :).

Bunu Donanım Arşivi 27 Inc olanını tanıtmıştı ölü piksel vb çıkar mı bilmiyorum ama bu güzel bir monitör. Biraz araştırırsanız daha iyi sonuç bulabilirsiniz.Bir de Lenovo var onu da atabilirim.

Son düzenleme:

Bunu Donanım Arşivi 27 Inc olanını tanıtmıştı ölü piksel vb çıkar mı bilmiyorum ama bu güzel bir monitör. Biraz araştırırsanız daha iyi sonuç bulabilirsiniz.Bir de Lenovo var onu da atabilirim.

Bu gibi markalarda uzun kullanımda mutlaka problem çıktığı için uzak durmaya çalışıyorum. Hem ekran içinde kullanılan malzeme olarakta çok uzun ömürlü olmadıklarını okudum. Daha çok bilindik markalar tercih edeceğim.

Pek incelemesi yok ama yakında bundan almayı düşünüyorum.

Almanı pek tavsiye etmem bütçen var ise monitörün extra hiçbir özelliği yok ben çok araştırdım. Fps modları karanlık yerleri daha iyi gösterme gibi özellikleri yok. Pivot yok. Bunlar kullanırken extra iş gören detaylar.

AOC C27G1 27" 144Hz 1ms FreeSync Flicker-Free VA WLED Full HD 1800R Curved Gaming Monitör
Bunu mu tercih ederdiniz

GamePower 27'' GPF27RGB144 Flat RGB 1ms 144Hz Gaming Monitör (Samsung VA Panel)

Yoksa bunu mu alırdınız 250₺ fark var

(r5 2600 - rx590)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı