Çözüldü RX580 sistem oyun oynarken kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İsmail Güngör

Centipat
Daha fazla  
Selamünaleyküm. Az önce pes19 indirdim. Maçın daha 10. dakikasında iki monitörde gidiyor, "dıııııııııtt" sesi gelip PC kapanıyor ama tam değil. Ekranlar gidiyor, kasa RGB'si çalışmaya devam ediyor.

Sistem Ryzen 7 2700X / RX580 8 GB / B450 S2H anakart / 500+300 PSU birleştirildi add2PSU ile / 8 GB RAM / M.2 SSD ve normal SSD.

Çözüm
Reiz 1 dk önce kapandı açtm dereceler ekran kartı 40 işlemci 50?

Evet HDMI to VGA kullanıyorum

Kasayı uzay montaj yapın,
Dışarıda çalıştırın güç kaynağından olası sesi dinleyin ısınma gibi sorun veya güç kaybı olabilir ona göre yedek bir PS tedarik etmeye çalışın.
Ekran kartı dereceğinizi kontrol ettiniz mi,
Veya güç kaynağınız yük altına girdiği için kendini korumaya alıyor olabilir.

Selamünaleyküm. Az önce pes19 indirdim. Maçın daha 10. dakikasında iki monitörde gidiyor, "dıııııııııtt" sesi gelip PC kapanıyor ama tam değil. Ekranlar gidiyor, kasa RGB'si çalışmaya devam ediyor.

Sistem Ryzen 7 2700X / RX580 8 GB / B450 S2H anakart / 500+300 PSU birleştirildi add2PSU ile / 8 GB RAM / M.2 SSD ve normal SSD.
Muhtemelen ekran kartından değil işlemciden kaynaklanıyor yüksek ısı sebebiyle kendini güvenli moda alıyordur

Oyunda 60 derece iyi sayılabilecek bir sıcaklık ekran kartında mining falan yaptınız mı?

Ekran kartı miningsiz Max ulaştıgı derece 49 daha fazlasını görmedim FurMark ile test ettim.

Dönüştürücü kullandıgım için frekanslar uyuşmuyormuş denildi bana ondan dolayı "dııııt" sesi geliyor ve siyah sarı veya beyaz ekran veriyor diye biliyorum.

Ekran kartı miningsiz Max ulaştıgı derece 49 daha fazlasını görmedim FurMark ile test ettim.

Dönüştürücü kullandıgım için frekanslar uyuşmuyormuş denildi bana ondan dolayı "dııııt" sesi geliyor ve siyah sarı veya beyaz ekran veriyor diye biliyorum.
inanın bilmiyorum sizin durumunuzu, yakın çevremde yaşayan çok oldu işlemci sıcaklığından bilgisayarın kendini kapatması sizinki de ondandır diye düşündüm

Eskiden kullandığım benim de bu konuda çok çektiğim bir hataydı. Aynı şekilde bende de oyunlara girdikten 10 dk sonra veya internette video izlerken ansızın bu hataya geçiyordu. Power hangi marka ve kaç watt. Eğer Power'da sıkıntı yoksa ekran kartın çok ısındığından dolayı kapanıyor. Kasa içindeki hava akışı iyi olmayabilir. Ben bu sorunu ekran kartı arayüzünde yeni fan ayarı yaparak çözmüştüm.

Ekran kartı dereceğinizi kontrol ettiniz mi,
Veya güç kaynağınız yük altına girdiği için kendini korumaya alıyor olabilir.
reiz 1 dk önce kapandı açtm dereceler ekran kartı 40 işlemci 50 ?

Aynı sorun bende de var dönüştürücü mü kullanıyorsun?

HDMI to VGA.
evet hdmi to vga kulanıyorum

Geri
Yukarı