RX580 sistemde ekran gidiyor

aa12

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar, Oyun oynarken rastgele Full 1 renk oluyor. 5 saniye ses var 5 saniye sonra dııııt diye ses geliyor. Restart atınca bilgisayar tekrar açılıyor oyuna giriyorum 10dk geçiyor tekrar aynı şeyi yaşıyorum. FurMark'ta test yapınca da aynı şey oldu. Ve çok sayıda mavi ekran yiyorum eğer isterseniz minidumpları paylaşabilirim. Ve ekran kartımın 1 fanı çok az dönüyor arada bir duruyor bazen tekrar çalışıyor bazen hiç çalışmıyor.

Özellikler:

İşletim sistemim: Windows 10 aktifleştirilmemiş.
GPU: Gigabyte RX 580 4 GB.
CPU: Intel Pentium G4400.
Anakart: ASUS Z270G.
SSD: Samsung M.2 860 Evo 500GB.
RAM: Tek slot 8 GB (markasını bende bilmiyorum)
PSU: 500GB (Bronz Sertifikalı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen bir de benim XFX RX 590 ekran kartını gör. Açıyorum FurMark testini getiriyorum etleri mangala hazır oluyor. :D şaka bir yana ekran kartı ve diğer sistem parçalarının sıcaklık değerlerini kullanılan kasa modeli, kasanın hava akışı, kasanın konumu ve ortam sıcaklığı da etkiler. Genelde 80 derece üstü tehlikeli denir. Zaten FurMark testi tabiri caiz ise ekran kartı ağlatan test programı olduğu için yüksek sıcaklık değerlerine ulaşabilir?

Kasamın bütün kapakları açık yoksa çok ısınıyor ben terliyorum öyle deyim.
@07alone07 bir mağdur daha :)

GPU frekansını (-%30) yap ve en fazla 55 derecede fanlar (%100) seviyesinde çalışsın.

Bu ayarlarda dene. Eğer çözülürse imzamda bir rehber var, oradan da yazabilirsin.
@Furkan17TR Sorun hala devam ediyor :(
500W ama dandilk PSU ise yapabilir ya da RAM'ler uyumsuzluk yapıyor olabilir. Belki de ekran kartı arızalı.

Hocam nasıl deneyeceğim hepsini teker teker? Hepsini almaya kalksam PC toplamış olurum daha yeni işlemci alamadım.
Konu kilitlenebilir. Buradanda bir şey çıkmaz benim bilgisayara hepinize ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Daha sonra tekrar açarım buna benzer konu belki o zaman şansım olur. Yeni konu açıyorum mavi ekran hatası aldım onay sürecinde şu an ona da bir göz atarsanız :D.
Konu kilitlenebilir. Buradanda bir şey çıkmaz benim bilgisayara hepinize ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Daha sonra tekrar açarım buna benzer konu belki o zaman şansım olur. Yeni konu açıyorum mavi ekran hatası aldım onay sürecinde şu an ona da bir göz atarsanız :D.

Son düzenleme:
DDU ile mevcut sürücüleri kaldırıp WHQL imzalı en güncel sürücüyü kurun (20.4.2 olması lazım). Eğer yine düzelmezse donanımsal bir sorun vardır, zaten bir fanın yavaş dönmesi şüphelendiriyor beni. Servise gönderin.

DDU ile mevcut sürücüleri kaldırıp WHQL imzalı en güncel sürücüyü kurun (20.4.2 olması lazım). Eğer yine düzelmezse donanımsal bir sorun vardır, zaten bir fanın yavaş dönmesi şüphelendiriyor beni. Servise gönderin.

İşte bulduğum 2 tane mavi ekran.

Sorunun PSU'da olduğundan emin olsam alabilirim yenisini.

PSU'da gözüken bir barkod var belki işe yarar?
PSU yetersizliğinde ekran görüntüyü keser komple kapatır diye biliyorum ama "dırttt" sesi PSU dan seğil sanırsam. Ama yinede dediği gibi bi kontroş etmende fayda var. Çözene kadar her ihtimali değerlendirmelisin.

Mavi ekran sırasıyla RAM , SSD ve bazı komponentlerde ya da PSU'da aşırı yük ısınma arızalanma dolayısı ile olabilir. Bu parçaları anlayan birisine test ettirmen lazım. Geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı