RX580 sistemde ekran gidiyor

aa12

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar, Oyun oynarken rastgele Full 1 renk oluyor. 5 saniye ses var 5 saniye sonra dııııt diye ses geliyor. Restart atınca bilgisayar tekrar açılıyor oyuna giriyorum 10dk geçiyor tekrar aynı şeyi yaşıyorum. FurMark'ta test yapınca da aynı şey oldu. Ve çok sayıda mavi ekran yiyorum eğer isterseniz minidumpları paylaşabilirim. Ve ekran kartımın 1 fanı çok az dönüyor arada bir duruyor bazen tekrar çalışıyor bazen hiç çalışmıyor.

Özellikler:

İşletim sistemim: Windows 10 aktifleştirilmemiş.
GPU: Gigabyte RX 580 4 GB.
CPU: Intel Pentium G4400.
Anakart: ASUS Z270G.
SSD: Samsung M.2 860 Evo 500GB.
RAM: Tek slot 8 GB (markasını bende bilmiyorum)
PSU: 500GB (Bronz Sertifikalı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, Oyun oynarken rastgele Full 1 renk oluyor. 5 saniye ses var 5 saniye sonra dııııt diye ses geliyor. Restart atınca bilgisayar tekrar açılıyor oyuna giriyorum 10dk geçiyor tekrar aynı şeyi yaşıyorum. FurMark'ta test yapınca da aynı şey oldu. Ve çok sayıda mavi ekran yiyorum eğer isterseniz minidumpları paylaşabilirim. Ve ekran kartımın 1 fanı çok az dönüyor arada bir duruyor bazen tekrar çalışıyor bazen hiç çalışmıyor.

Özellikler:

İşletim sistemim: Windows 10 aktifleştirilmemiş.
GPU: Gigabyte RX 580 4 GB.
CPU: Intel Pentium G4400.
Anakart: ASUS Z270G.
SSD: Samsung M.2 860 Evo 500GB.
RAM: Tek slot 8 GB (markasını bende bilmiyorum)
PSU: 500GB (Bronz Sertifikalı)
Furmarkta da aynı olay oluyorsa ısı değerlerini kontrol edin. Eğer herhangi bi sıkıntı görünmüyorsa ekran kartını sökün varsa başka yuvaya takın. Eğer hala sorun devam ediyorsa da driver değiştirmeyi deneyin. Driverler sıkıntı çıkarabiliyor başıma gelmişti RX 580 kartında.

RX 580 kullanıyorum. İlk aldığım zamanlar aynısını bende de yapıyordu. Windows'u ve ekran kartını güncelledim. Bilgisayarın içini tozlardan arındırdım. 1 aydır sıkıntısız.

FurMark'ta da aynı olay oluyorsa sıcaklık değerlerini kontrol edin. Eğer herhangi bir sıkıntı görünmüyorsa ekran kartını sökün varsa başka yuvaya takın. Eğer hala sorun devam ediyorsa da driver değiştirmeyi deneyin. Driverler sıkıntı çıkarabiliyor başıma gelmişti RX 580 kartında.

Bazı oyunlarda driver bozuk diyor. Hangi driverı yüklemeliyim link atabilir misiniz?
RX 580 kullanıyorum. İlk aldığım zamanlar aynısını bende de yapıyordu. Windows'u ve ekran kartını güncelledim. Bilgisayarın içini tozlardan arındırdım. 1 aydır sıkıntısız.
Nasıl Güncellediniz ekran kartını?
Güç kaynağınız nedir?
İşlemciniz ekran kartınıza göre fazlaca zayıf.
Isınma sorunları da yaşıyor olabilirsiniz. Oyun içi değerlerinizi paylaşın.

Yanlış yazmışım konuda ( PSU: 500 GB ) yazıyor :D.
PSU 500W hocam.
Evet biliyorum işlemcim fazla kötü acısınıda çekiyorum
Isı değerlerini paylaşacağım.

Bazı oyunlarda driver bozuk diyor. Hangi driverı yüklemeliyim link atabilir misiniz?

Nasıl Güncellediniz ekran kartını?

Yanlış yazmışım konuda ( PSU: 500 GB ) yazıyor :D.
PSU 500W hocam.
Evet biliyorum işlemcim fazla kötü acısınıda çekiyorum
Isı değerlerini paylaşacağım.
Radeon yazılımından güncelleyebilirsiniz. Veya bi önceki sürümlere dönmek için internetten hangi sürümün o ekran kartı için daha stabil olduğu araştırıp ona göre o sürümü yükleyebilirsiniz. Windows 10 u güncel tutun çünkü Windows 10 la yazılımlar arasında çok önemli bi bağlantı var. Bir Windows 10 sürümünde sıkıntı çıkaran ekran kartı driveri başka Windows 10 sürümünde çok sağlıklı çalışabiliyor.

Radeon yazılımından güncelleyebilirsiniz. Veya bi önceki sürümlere dönmek için internetten hangi sürümün o ekran kartı için daha stabil olduğu araştırıp ona göre o sürümü yükleyebilirsiniz. Windows 10 u güncel tutun çünkü Windows 10 la yazılımlar arasında çok önemli bi bağlantı var. Bir Windows 10 sürümünde sıkıntı çıkaran ekran kartı driveri başka Windows 10 sürümünde çok sağlıklı çalışabiliyor.
Windows 1903 e güncellemelimiyim

Windows 1903 e güncellemelimiyim
Tabi güncellemelisiniz. Bakın şöyle izah edeyim tam olarak hatırlamıyorum sürümü fakat Windows 10 un eski bi sürümünde eski bi adrenalin yazılımı ilk zamanlar her oyunda ve programda stabil çalışırken güncellemeleri kapatmıştım. Bi süre sonra mavi ekran ve ekran kilitlenmeleriyle karşılaştım. Driveri güncellemeyi denedim Windows un o sürümü güncellemeye izin vermedi ve mecburen Windows sürümünü de yükseltmek zorunda kaldım ve sorunu çözdüm. Yani bi süreden sonra nasıl oluyor bilmiyorum ama sizi Windows 10 güncellemesine mecbur ediyorlar.

Tabi güncellemelisiniz. Bakın şöyle izah edeyim tam olarak hatırlamıyorum sürümü fakat Windows 10'un eski bir sürümünde eski bir adrenalin yazılımı ilk zamanlar her oyunda ve programda stabil çalışırken güncellemeleri kapatmıştım. Bir süre sonra mavi ekran ve ekran kilitlenmeleriyle karşılaştım. Driveri güncellemeyi denedim Windows'un o sürümü güncellemeye izin vermedi ve mecburen Windows sürümünü de yükseltmek zorunda kaldım ve sorunu çözdüm. Yani bir süreden sonra nasıl oluyor bilmiyorum ama sizi Windows 10 güncellemesine mecbur ediyorlar.

Windows'a girince diyor ki Windows'un çok eski ve neredeyse destekden çıkmış bir sürümünü kullanıyorsunuz diyor :D.

Tabi güncellemelisiniz. Bakın şöyle izah edeyim tam olarak hatırlamıyorum sürümü fakat Windows 10 un eski bi sürümünde eski bi adrenalin yazılımı ilk zamanlar her oyunda ve programda stabil çalışırken güncellemeleri kapatmıştım. Bi süre sonra mavi ekran ve ekran kilitlenmeleriyle karşılaştım. Driveri güncellemeyi denedim Windows un o sürümü güncellemeye izin vermedi ve mecburen Windows sürümünü de yükseltmek zorunda kaldım ve sorunu çözdüm. Yani bi süreden sonra nasıl oluyor bilmiyorum ama sizi Windows 10 güncellemesine mecbur ediyorlar.
SSD olmadığı için de bilgisayarım aşırı yavaşladı. Eski
Windows'a girince diyor ki Windows'un çok eski ve neredeyse destekden çıkmış bir sürümünü kullanıyorsunuz diyor :D.
Yani izah etmiş zaten. Özellikle ekran kartları eski sürümlerde genellikle sıkıntı çıkarır kafanızı ağrıtır. Arar durursunuz nerde sıkıntı var diye.

Geri
Yukarı