RX580 sistemde FPS arttıkça ekranda çizikler çıkıyor

NitoKemal

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 10 yıllık bir monitör var, onu kullanıyorum. Bir de evde dönüştürücü buldum, onu kullanıyorum. Oyunlara girince FPS yukseldıkçe ekranda çizikler çok artıyor. Bunun nedeni kablo mu ekran kart mı? Bütçem yetmedigi için idarelik bunları kullanıyorum.
Sistem.
ASUS AREZ Dual RX580.
AMD Ryzen 5 3500X.
XPG 2x8 16 GB 3200 MHz RAM.
ASUS Prime B450M-A
Kingston A2000 500 GB
FSP hv Pro 550W 80+
Vento neptune kasa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 10 yıllık bir monitör var, onu kullanıyorum. Bir de evde dönüştürücü buldum, onu kullanıyorum. Oyunlara girince FPS yukseldıkçe ekranda çizikler çok artıyor. Bunun nedeni kablo mu ekran kart mı? Bütçem yetmedigi için idarelik bunları kullanıyorum.
Sistem.
ASUS AREZ Dual RX580.
AMD Ryzen 5 3500X.
ASUS Prime B450M-A
Kingston A2000 500 GB.
FSP hv Pro 550W 80+
Vento neptune kasa.

Ekranınızın Hertz değerinden daha büyük FPS değerini ekrana yansıtırsanız görüntüde yırtılmalar olacaktır. V-Sync açabilirsiniz ya da monitör değiştirebilirsiniz.
Yırtılmalar bildiğim kadarıyla V-Sync sayesinde çözülebiliyor ancak yan etki yapıp FPS de düşürebiliyor.

V-Sync zaten FPS'i ekranın Hertz değerine sabitler.

Sistem.
ASUS AREZ Dual RX580.
AMD Ryzen 5 3500X.
ASUS Prime B450M-A
Kingston A2000 500 GB
FSP hv Pro 550W 80+
Vento neptune kasa.
Sorunun neyden kaynaklandığını en iyi ekran kartını başka bir monitörde deneyerek anlayabilirsin. Tahminlerde bulunabilirim fakat yine de evde bir laptop varsa veya televizyon ekranına bilgisayarını HDMI kablosuyla bağlayıp test yaparsan daha emin olursun.

Sorunun neden kaynaklandığını en iyi ekran kartını başka bir monitörde deneyerek anlayabilirsin. Tahminlerde bulunabilirim fakat yine de evde bir laptop varsa veya televizyon ekranına bilgisayarını HDMI kablosuyla bağlayıp test yaparsan daha emin olursun.

Bilgisayarı televizyona bağladım HDMI'la sıkıntı görülmedi büyük ihtimalle dönüştürücüde sorun ya da monitörde.

Yeni konular

Geri
Yukarı