RX580 sistemde FPS düşük

Tuna Skyline

Centipat
Merhaba sistemim Ryzen 5 2600, Sapphire RX580 OC kullanmaktayım fakat GTA gibi oyunlarda bir süre oynadıktan sonra çok FPS düşüşü yaşıyorum RX580 kullanan başka insanlara da danıştım herkeste problem yok Ultra'da oynayabiliyorlardı fakat ben Ultra'ya çekince oyuna ilk girdiğimde sıkıntı yok 5-10 dakika sonra çok fazla bir düşüş oluyor nedeni nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU %40-65 arası GPU 40-50 arası 16 GB 2x8 2800 MHz.

MSI Afterburner'in özel bir ayarımı var girdiğimden beri FPS'im hiç şiddetli düşmedi?

Oyun içerisinde grafiklerini Ultra'ya al, ayarları düşük tutman işlemcine yük bindirecektir bu şekilde daha yüksek FPS alabileceğini sanıyorsan yanılıyorsun sistemi dengeli ve sağlıklı kullanabilmek için oyun içerisindeki ayarlarını da sistemin ile dengeli yapmalısın tavsiyem grafik ayarlarını Ultra'ya alman bu sayede GPU kullanımı %99 civarlarına gelecek CPU kullanımı da %20-50 arasına düşecektir.

Oyun içerisinde grafiklerini Ultra'ya al, ayarları düşük tutman işlemcine yük bindirecektir bu şekilde daha yüksek FPS alabileceğini sanıyorsan yanılıyorsun sistemi dengeli ve sağlıklı kullanabilmek için oyun içerisindeki ayarlarını da sistemin ile dengeli yapmalısın tavsiyem grafik ayarlarını Ultra'ya alman bu sayede GPU kullanımı %99 civarlarına gelecek CPU kullanımı da %20-50 arasına düşecektir.

Zaten FPS fafif hafif değişiyor Ultra'da gene 80-90 alıyorum fakat aniden düşüyor 48-58 falan o yüzden lowa çekip yüksek frameden yararlanıp FPS düşüşlerinde 66-78'e düşüyor.
Sıcaklık değerleri ne durumda?

Şimdi bir oyunda gene ölçtüm ekran kartı 74 derece CPU 69 derece CPU'nun 69 olması fazla mıdır?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı