RX590 LOL düşük performans

muratgunes

Femtopat
Bu konuyla alakalı açtığım 3. konu ancak hala bir çözüm bulamadım. Sistemim Ryzen 5 1600, RX590 8GB , 8GB RAM. ancak Lol'de 30 fpslere kadar gördüm 5v5 savaşlarda. overclock yaptım ancak hiçbir şekilde düzelme yok chill açık değil en yüksek ayarları da denedim en düşük ayarı da ancak hiçbir şekilde düzelme yok. Ne yapmalıyım?
acee2cb8-f8ca-4aee-87ab-1c21ff1f2af6.jpg
efa98c5d-514d-4c3b-b0e9-1065b609af52.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce taramayı yapsın. Ben bir virüs bulacağını sanmıyorum. SSD'sini öğrenebilirsek inşallah anlayacağız sorunun neden kaynaklı olup olmadığını.
Şu an test yapamam ama modeli Adata SU630.

Sorunun kaynağı anlaşıldı. O SSD kronik sorunlu. CrystalDiskMark testi yapabilir misiniz? Sorunu anlayacağız.

İlk önce taramayı yapsın. Ben bir virüs bulacağını sanmıyorum. SSD'sini öğrenebilirsek inşallah anlayacağız sorunun neden kaynaklı olup olmadığını.

Sorunun kaynağı anlaşıldı. O SSD kronik sorunlu. CrystalDiskMark testi yapabilir misiniz? Sorunu anlayacağız.
yapacağım şimdi indiriyorum

ssd2.png

Sorunun üstüne sorun çıkıyor bildiğin 😅

1- RAM kullanımı aşırı fazla
2- Ekran kartı LoL'de 600MHz veriyor, diğer oyunlarda 1400 olduğunu görüyoruz.
3- SSD kronik sorunlu.

Birinci ve ikinci sorun şuan yaşadığınız FPS ile ilgili olacağını düşünüyorum. Üçüncüsünün şuan olan sorun ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum.

İnternetten farklı bir program indiriyorsunuz. O da farklı bir programı.
asdadasdasdasda.png

kusura bakmayın fazla uğraştırıyorum ama nasıl çalıştıracğaım testi acaba
Sorunun üstüne sorun çıkıyor bildiğin 😅

1- RAM kullanımı aşırı fazla
2- Ekran kartı LoL'de 600MHz veriyor, diğer oyunlarda 1400 olduğunu görüyoruz.
3- SSD kronik sorunlu.

Birinci ve ikinci sorun şuan yaşadığınız FPS ile ilgili olacağını düşünüyorum. Üçüncüsünün şuan olan sorun ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum.

ilk 2 sorunu nasıl çözebilirim peki

Geri
Yukarı