RX590 Nitro+ sistemde 22.5.1 güncellemesinden sonra düşük FPS

ibrahimcancl

Decapat
Daha fazla  
Dün akşam AMD'nin yayınladığı en güncel olan 22.5.1 driverını kurdum sonra uyudum. Biraz önce Valorant'ta girdim ve bayağı bir FPS düşük gibi geldi. Acaba driver yüzünden mi hep 200 civarı FPS alıyorum? Canım sıkıldı şimdi.

Sistem özellikleri:
Kasa: Dark maxima V20 temperli cam yan panel ARGB LED fanlı.
Anakart: MSI B450M Bazooka v2.
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600.
İşlemci soğutucusu: ID-Cooling SE-224-XT
Ekran kartı: Sapphire RX590 Nitro+ SE 8 GB.
RAM: Crucial 8 GB Ballistix Sport l gray DDR4 3000MHz CL15.
SSD: Crucial 120GB BX500 serisi SATA SSD(okuma 540 MB yazma 500 MB)
HDD: WD Blue 1TB 7200RPM SATA(WD10ezeX)
PSU: Xigmatek tauro serisi 80Plus Bronze m+600W

@ibrahimcancl en son ne zaman oynamıştın? Ryzen 2600'ün 250 FPS ortalama vermesi pek olası değil. Youtube'da sayısız video var bunlar yenilerden.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

@ibrahimcancl en son ne zaman oynamıştın? Ryzen 2600'ün 250 FPS ortalama vermesi pek olası değil. Youtube'da sayısız video var bunlar yenilerden.

en son oynayalı 3 4 gün oluyor

@ibrahimcancl tek kanal RAM, Ryzen 2600 ve 250 FPS Valorant. Gerçekçi olursak öyle bir ortam uzun süre olmadı. Düz duvara bakıyorsundur veya antreman alanındasındır o ayrı ama maç içerisinde Zen+ mimarisinin gücü o ortalamayı çizemez. Burada başka 2600 kullananlar da yorum yapacaktır.
düşük ayarlada oyniyorum bu arada ama fps yinde az geldi yayıncıları izliyorum 600 700 fpsleri nasıl alıyorlar

@ibrahimcancl düşük ayarlarda da yüksek ayarda da çizeceği FPS aşağı yukarı aynı olur ekran kartı yeterli ama işlemci güçsüzse.

600-700 FPS almak istiyorsan daha güçlü işlemci ve hızlı iki adet RAM takacaksın. Bu videoda senin ekran kartın olsaydı düşük ayarlarda aynı değerleri alırdın.

@ibrahimcancl düşük ayarlarda da yüksek ayarda da çizeceği FPS aşağı yukarı aynı olur ekran kartı yeterli ama işlemci güçsüzse.

600-700 FPS almak istiyorsan daha güçlü işlemci ve hızlı iki adet RAM takacaksın. Bu videoda senin ekran kartın olsaydı düşük ayarlarda aynı değerleri alırdın.

Anladım ya bu sistemler pahalı bunları alamam ama ben 3 4 gün önce şuankinden daha yüksek fps aldığımı hatırlıyorum cidden garip

Yeni konular

Geri
Yukarı