RX590 OCCT testinde reset atıyor

Zulkarneyn

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Sapphire RX590 Nitro+ SE modelli ekran kartına sahibim. Sorunum şu FurMark ile Benchmark ve stress testi yaptığımda sorun yok normal bir şekilde ikisini de yapabiliyorum lakin OCCT programı ile ekran kartını test etmek istediğimde bilgisayar testi başlatır başlatmaz resetleniyor. Şimdi şöyle düşünüyorum PSU veya ekran kartı taraflı bir sorun olsa FurMark stress testinde aynı sorunu yaşamaz mıyım? PSU'dan çıkan 2 adet PCI-e kablosunuda denedim. PSU modeli Cooler Master G750M 80+. FurMark testlerini peş peşe yaptım.
Benchmark testi sonrası:

bench.png

Stress testi sonrası:

stress.png

OCCT olması gerekenden daha fazla güç çektiriyor ekran kartına. Yani ekran kartının sınırlarını aşıyor.

Occt ile power testi yaptığım zaman sorunsuz şekilde yapıyor ama 3d testine girdiğim zaman reset değilde sanki oturum kapanıyor 2sn sonra oturum açma ekranı geliyor.
OCCT testini nasıl yapıyorsun?

Occt-3D

Ayarlarda 3 falan yazıyor. Onu 3 de bırakıp, limiti %100 mu yapıyorsunuz?
Eger ki siyah ekrana düşüyorsa ekran karti ya da driverdandir. Direkt reset atıyorsa farklı PSU ile deneyin. Orada Power testi var onu deneyin.
Evet shader 3 de limit 100. Occt v7.0.3 ile power testi yaptığımda aynı sorunu yaşıyorum lakin v5.4.2 ile power testi yaptığımda testi yapıyor 3d testini yine yapmıyor.

Power testinde sikinti yaşıyorsan farklı PSU ile deneyin ki, reset atması genel olarak PSU arizasini isaret ediyor.

Alıntıyı duzenle istersen, klavye otomatik PowerPoint olarak düzeltmiş.
Düzenledim hocam. Psu kaynaklı bir sorun olsa furmark stress testinde aynı sorunu yaşamam gerekmez mi ? V7.0.3 te power testini yapmayıp v5.4.2 de yapması program kaynaklı uyuşmazlıkta olabilir seçeneğini aklıma getirmeye başladı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı