RX590 sistem nasıl geliştirilebilir?

Bütçe sıkıntın yoksa ve 16 GB bellek ile birlikte yeni işlemci de alabileceksen 16 GB daha ekleme yapabilirsin.

Belleği çift kanal yapsa da R5 2600'ün tek çekirdek gücü bir yere kadar. Yalnızca çift kanal bellek eklemesi yaparak 98 FPS'ten sabir 144'e geçiş yapılabileceğini ciddi ciddi düşünüyor musun gerçekten?

Ben 1600 AF ile 200 FPS alıyorum çift kanal yaparsa düzelir.

@Fodenist sen o RAM'i sat 2x8 GB 3200MHz RAM'leri yapıştır. Hızlı RAM göz çıkarmaz ne versen yer Ryzen işlemciler. Benim eski 1500X'in 2666MHz performansı ile 3200MHz performansı bile farklıydı. 2600'de de CPB açık olsun veya istersen soğutucu koyup OC yap sana kalmış. Kuru kuru 3600 almadan önce sistemin kalanı bir adam olsun sonra tercihe göre yükseltirsin.

Hocam cbp kapalıydı BIOS ayarlarını defaulta çektim ve cbpyi açtım ancak hiçbir değişiklik olmadı.
İşlemci 3.90 GHz üstüne çıkmıyor oynarken.
Sıcaklık değerleri 63'ü geçmiyor.

Hocam cbp kapalıydı BIOS ayarlarını defaulta çektim ve cbpyi açtım ancak hiçbir değişiklik olmadı.
İşlemci 3.90 GHz üstüne çıkmıyor oynarken.
Sıcaklık değerleri 63'ü geçmiyor.
CBP'yi açsan bile neredeyse fark etmeyecek RAM'i̇n tek kanal olduğu için. Sırf bazı gereksiz arkadaşlar yüzünden aklın karışmasın, sorununun ne olduğu ve çözümü de belli. @kino'nun da dediği gibi 8x2 bir RAM kiti al geç düşünmene gerek yok.

Cbp'yi açsan bile neredeyse fark etmeyecek RAM'i̇n tek kanal olduğu için. Sırf bazı gereksiz arkadaşlar yüzünden aklın karışmasın, sorununun ne olduğu ve çözümü de belli. @kino'nun da dediği gibi 8x2 bir RAM kiti al geç düşünmene gerek yok.

8x2 ile 16x2 arasında kaldım.
Çünkü arada After Effects ile uğraşıyorum ve birkeresinde render alırken sistem çökmüştü.
Bütün Save boşa gitti.
32 GB RAM ile daha rahatlatabilirim diye düşünüyorum.
Ayrıca elimdeki ekran kartını satabilirsem ne kadar kutusuz olsa da.
https://www.itopya.com/gigabyte-gef...z1cD3ywtwNE-1632996804-0-gqNtZGzNAiWjcnBszQr9 bu ekran kartını almayı planlıyorum.

8x2 ile 16x2 arasında kaldım.
Çünkü arada After Effects ile uğraşıyorum ve birkeresinde render alırken sistem çökmüştü.
Bütün Save boşa gitti.
32 GB RAM ile daha rahatlatabilirim diye düşünüyorum.
Ayrıca elimdeki ekran kartını satabilirsem ne kadar kutusuz olsa da.
https://www.itopya.com/gigabyte-gef...z1cD3ywtwNE-1632996804-0-gqNtZGzNAiWjcnBszQr9 bu ekran kartını almayı planlıyorum.
Sadece Valorant düşünüyorsan ekran kartı yükseltmek gereksiz olur. Ha illa yükseltmek istiyorsan elindeki kartı mining ile uğraşanlara 4500-5000 civarı satabilirsin.

Sadece Valorant düşünüyorsan ekran kartı yükseltmek gereksiz olur. Ha illa yükseltmek istiyorsan elindeki kartı mining ile uğraşanlara 4500-5000 civarı satabilirsin.

Hocam Valorant'ı sadece hafta sonları giriyorum.
Oynadığım oyunlar FH4 R6 Valorant RDR2 HOI 4 gibi oyunlar.
5500 TL'ye satabilsem rahatça RTX 2060 alabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı