RX590 vs 1660 vs 1660 Ti

hocam ben de 1060 kullanıcısıydım. Acaba 1660ti da farkı hisseder miydim?
Tabi ki fark edecektir. Ama masrafa uğraşa değmez bence. 1060 hala iyi bir kart. Ben ultra ayar takıntısı olan bir adam değilim. Oyunları medium grafiklerde de oynarım. Ne zaman medium u kaldırmaz o zaman yeni sistem alırım.

Asus ROG Strix 1660Ti aldım.

QP ve Sinerji teknik destek veren arkadaşlar ledleri kontrol edebilirsin dedi.
Asus Türkiye müşteri hizmetleri yetkilisi kontrol edemeyebilirsiniz dedi.

Bakalım gelince göreceğiz.
Hayırlı olsun. En mantıklı seçenek oydu zaten.

LED konusunda da kontrol edebilirseniz nasıl yaptığınızı da burada paylaşırsanız biz de öğrenmiş oluruz.

Hayırlı olsun. En mantıklı seçenek oydu zaten.

LED konusunda da kontrol edebilirseniz nasıl yaptığınızı da burada paylaşırsanız biz de öğrenmiş oluruz.

İki şirketin de teknik arkadaşları olayın yazılımsal olduğunu sıkıntı çıkarmayacağını söylediler. Asus çalışanı da mutlaka Asus anakart alın daha iyi performans için falan dedi. Yabancı sitelerde çoğu kişi 1080Ti ROG ekran kartının RGB'lerini MSI anakart ile kullanmışlar. Olmazsa da çok vahim bir durum değil mevcutta Nzxt Hue+ led ve fan seti ile Cooler Master MB520 kasanın RGB fanları var renk sorunu olmaz heralde. ;)

Son düzenleme:
Strix 1660Ti almak üzereyim. Son sorum üzerinde bulunan RGB ledleri MSI anakart ile nasıl kontrol edeceğim? Mystic Light gibi Aura'yı kursam çalışacak mı?
Işıklar sizin için çok önemliyse anakart için Mystic light, ekran kartı ıçın Asus aura yı kuracaksın.
Yada anakartını Asus B450'nin türevleri ile değiştirebilirsin sana kalmış.

Fark var ama aşırı derecede değil. 1660ti 1070 performansında bir kart. Yani 15-20 FPS fark var.

Adam bilgisayar istiyor soba değil.
hocam çok kirletmeden i5 6400 8gb 2133mhz ram gtx 1060 ex oc kullanıyorum hdd ile anakart da b150m bazooka bu sisteme takviye rdr2 oynatır mı? Cidden şu an kafamda bir milyon kombinasyon var...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı