RX590 vs RTX2060 vs GTX1080 ekran kartı tercihi

gokberk64

Decapat
Merhabalar hayırlı ramazanlar dilerim. R5 3600 sistemim ve 1050 Ti ekran kartım var.
Ekran kartı upgrade yapmayı düşünüyorum ama ne alacağımı karar veremedim bir türlü. İkinci el 1080'ler gerçekten uygun fiyatlara var cebimden çok para gitmeden RX590'da alabilirim biraz borca girip 2060'da mantıklı geliyor performansları hakkında bilgim var. Yaza HTC vive alıp VR sistem kullanmak istiyorum bunu da göz önünde bulundurunca 1080 gerçekten çok mantıklı geliyor.
Sizin düşünceleriniz neler? Şu piyasada hangisi alınmalı? Gerçekten işin içinden çıkmak bir hayli güç. Genelde CS GO ve LOL oynuyorum ama arada BF5 ve CoD Warzone'de giriyoru.
Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

Son düzenleyen: Moderatör:
1080, 2060'dan bir tık daha iyi ama 2060 daha güncel bir kart. RX 590 zaten bunların yanında düşük kalıyor listeye almana bile gerek yok. Benim tercihim güncel olmasından dolayı 2060 olurdu muhtemelen.

Zaten RX 590 bu ekran kartlarının seviyesinde değil. RTX 2060 ekran kartını alırken Ray Tracing özelliği beklememeye dikkat edin. Ray Tracing için en düşük RTX 2070 Super modeli daha makul. Zaten günümüzde Ray Tracing mevzusu daha tam yaygın değil. Şahsen benim düşünceme göre Ray Tracing 2-3 yıl sonrasında tercih edilebilir bir ürün gibi geliyor. GTX 1080'in RTX 2060'a kıyasla güncel olmayan bir kart olmasını gözardı etmeyiniz. RTX. GTX 1080 ve RTX 2060'ın karşılaştırmalarını isterseniz buyrun:

RTX 2060 vs GTX 1080 - Technopat Sosyal

Son düzenleyen: Moderatör:
RX590'ı eliyorum o zaman. 2060 yeni teknoloji olmasından dolayı beni cezbediyor ama arada 1000 tl fark var. Hemen hemen temiz bir 1080 işimi görür gibi geliyor sizce ileride 2060 1080'i sollayıp geçebilecek güncellemeleri alır mı ?

Merhabalar hayırlı ramazanlar dilerim. R5 3600 sistemim ve 1050 Ti ekran kartım var.
Ekran kartı upgrade yapmayı düşünüyorum ama ne alacağımı karar veremedim bir türlü. İkinci el 1080'ler gerçekten uygun fiyatlara var cebimden çok para gitmeden RX590'da alabilirim biraz borca girip 2060'da mantıklı geliyor performansları hakkında bilgim var. Yaza HTC vive alıp VR sistem kullanmak istiyorum bunu da göz önünde bulundurunca 1080 gerçekten çok mantıklı geliyor.
Sizin düşünceleriniz neler? Şu piyasada hangisi alınmalı? Gerçekten işin içinden çıkmak bir hayli güç. Genelde CS GO ve LOL oynuyorum ama arada BF5 ve CoD Warzone'de giriyoru.
Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.
Birazcık daha borca 5700xt almanı öneririm .Bu içi arasında ise kesinlikle rx 590 ı alma .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı