RX590'de programlar çöküyor

Fodenist

Hectopat
Arkadaşlar 2'dir bu sorunu yaşıyorum.
PUBG oynarken bir anda oyun donuyor ve arkadaşlarımın sesi gelmeye devam ediyor.
Ondan sonra ses kesiliyor ve ekran gidiyor.
Ondan sonra masaüstüne atıyor ve hem PUBG hem de AMD programı hata veriyor.
AMD programında veren hata programınızda çökme tespit ettik gibi birşeydi hatırladığıma göre.
Stress olduğumdan hatırlamıyorum.
DDU ile silip farklı sürümünü yükledim aynı sorunu yaşayınca programı WHQL sürümüne güncelledim sorun hala devam ediyor.

Bunu başta söyleseydiniz keşke. Ayarladığınız Volt değeri yetersiz gelmiş olabilir en stabil ayarı bulmaya çalışın.

GTA 5'te hiçbir sıkıntı yaratmıyordu PUBG'de sıkıntı yaratmış olabilir mi?
Ayarlarım böyle.

Undervolt.PNG

Peki neden? Normal ayarlarına çekerseniz sıkıntısız oynarsınız.

75 derece oynucağıma 68 derece oynuyorum çünkü.

Hayır hiçbir şey ellemedim undervolt dışında.
Büyük ihtimalle volt yetmediği için hata alıyorsunuz. 75 derece yüksek bir seviye değil. 75 derecede stabil olarak kullanmanızı tavsiye ederim. Eğer sıcaklık sizi çok rahatsız ediyor ise çekirdek hızından bir miktar kırpmanız gerekiyor gibi gözüküyor.

Büyük ihtimalle Volt yetmediği için hata alıyorsunuz. 75 derece yüksek bir seviye değil. 75 derecede stabil olarak kullanmanızı tavsiye ederim. Eğer sıcaklık sizi çok rahatsız ediyor ise çekirdek hızından bir miktar kırpmanız gerekiyor gibi gözüküyor.

AMD programı üzerinden her oyun için özel undervolt yapacağım PUBG'yi ellemeyeceğim.
Ayrıca programı güncellediğimden beri masaüstünde mousemin üstünde arada sırada yükleniyor simgesi yanıp sönüyor sürekli.
Onla alakası falan var mıdır?

AMD programı üzerinden her oyun için özel undervolt yapacağım PUBG'yi ellemeyeceğim.
Eğer sıkıntı yaşamazsanız yapabilirsiniz. Ama unutmayın UV ve OC her CPU ve GPU da farklılıklar gösterir. Şanslıysanız UV+OC profili bile yapabilirsiniz. Tamamen bilinçli bir şekilde size uygun profili bulmanızı tavsiye ederim. Başka birisinin stabil çalışan ayarları sizde çalışmayabilir.

Arkadaşlar ayrıca ben masaüstünde hiçbir şey yapmıyorken bile mousenin üstünde yüklenme dairesi çıkıp duruyor sanki bilgisayar arka planda işlem yapıyormuş gibi.
Ayrıca bilgisayara yeni format attım virüs olamaz.

Geri
Yukarı