RX6600 i3 12100F sistem oyunlarda ekran çizgi çizgi oluyor

larenno

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
RX6600, i3 12100F bir sistem satın aldım vatandan. Monitör olarak Philips 192e 75Hz 18 inç bir ekran kullanıyorum. Daha öncesinde sürekli gölgelenme ve karıncalanma oluyordu VGA kablosunun kaliteli modelini alınca düzeldi fakat kare kare olma sorunu devam ediyor. Ekran resmi alarak göstermek istedim ama ekran resminde hiçbir sorun gözükmüyor. Eğer monitörden dolayı olsaydı ekran resminde de devam etmez miydi?
Ekran kartı ile ilgili bir sorun mu?

Ekran görüntüsünde herhangi bir problem gözükmemektedir ama telefonla ekranı bizzat çekince belli oluyor. Net gözükmesi için yakınlaştırdım tüm ekran bu şekilde belirgin olarak çizgi çizgi.
Her oyunda aynı durumu yaşıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20230414_025303.jpg
    IMG_20230414_025303.jpg
    272,4 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_20230414_025256.jpg
    IMG_20230414_025256.jpg
    216,3 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG_20230414_025246.jpg
    IMG_20230414_025246.jpg
    157,9 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
RX6600, i3 12100F bir sistem satın aldım vatandan. Monitör olarak Philips 192e 75Hz 18 inç bir ekran kullanıyorum. Daha öncesinde sürekli gölgelenme ve karıncalanma oluyordu VGA kablosunun kaliteli modelini alınca düzeldi fakat kare kare olma sorunu devam ediyor. Ekran resmi alarak göstermek istedim ama ekran resminde hiçbir sorun gözükmüyor. Eğer monitörden dolayı olsaydı ekran resminde de devam etmez miydi?
Ekran kartı ile ilgili bir sorun mu?

Ekran görüntüsünde herhangi bir problem gözükmemektedir ama telefonla ekranı bizzat çekince belli oluyor. Net gözükmesi için yakınlaştırdım tüm ekran bu şekilde belirgin olarak çizgi çizgi.
Her oyunda aynı durumu yaşıyorum.

HDMI kablosuyla deneyin.

Son düzenleme:
Başka bi kablo ile test ettinizmi ? Hdmi kablosu ile deneyin. Ayrıca ekran kartınız çoğu oyunu 100fps+ oynatacak bir kart monitörü yükseltmenizi de öneririm.
Monitörde maalesef hdmi girişi yok vga'yı kasaya hdmi dönüştürücü ile bağlıyorum. Başka kablo ile denediğimde bu sefer daha farklı sorunlar (karıncalanma , gölgelenme , kabloya dokununca gölgelerin artması) ortaya çıkıyor en sorunsuz bu kabloda kullandım ama bunda da böyle bir durum var .Monitör evet eski model, ekran kartının muhtemelen gerisinde kalıyordur peki ekran kartı arızası durumu olabilir mi asıl endişelendiğim nokta bu.

Monitörde maalesef HDMI girişi yok VGA'yı kasaya HDMI dönüştürücü ile bağlıyorum. Başka kablo ile denediğimde bu sefer daha farklı sorunlar (karıncalanma, gölgelenme, kabloya dokununca gölgelerin artması) ortaya çıkıyor en sorunsuz bu kabloda kullandım ama bunda da böyle bir durum var. Monitör evet eski model, ekran kartının muhtemelen gerisinde kalıyordur peki ekran kartı arızası durumu olabilir mi asıl endişelendiğim nokta bu.

Hocam ekran kartında sorun olup olmadığını anlamak için evde HDMI girişi olan TV'ye bilgisayarı bağlarsanız sorunun monitördemi yoksa ekran kartında olup olmadığı anlayabilirsin.

Ekran kartında bi sorun olduğunu düşünmüyorum ama içinizi rahatlatıcaksa bi televizyonda hdmi ile deneyin ama burda en iyi yapılacak şey monitörü yenilemek. Eski monitörüde bozuk olsa bile 2. monitör olarak kullanabilirsiniz.

Ekran kartında bi sorun olduğunu düşünmüyorum ama içinizi rahatlatıcaksa bi televizyonda hdmi ile deneyin ama burda en iyi yapılacak şey monitörü yenilemek. Eski monitörüde bozuk olsa bile 2. monitör olarak kullanabilirsiniz.
Hocam televizyona erişimim yok da bir tane laptop var ona hdmi ile bağlayıp denesem olur mu pek anlamıyorum fark eder mi bir de hocam laptoptaki ekran kartı ofis kullanım tarzına uygun yani düşük model,monitör belki onun ekran kartını karşılayabilecek güçte olabilir ve onda sorunsuz çalışırken rx6600'ü karşılamayabilir mi? böyle bir olasılık var mı

Hocam ekran kartında sorun olup olmadığını anlamak için evde HDMI girişi olan TV'ye bilgisayarı bağlarsanız sorunun monitördemi yoksa ekran kartında olup olmadığı anlayabilirsin.
laptopa bağlasam olur mu

Yeni konular

Geri
Yukarı