Çözüldü RX6600 vs RTX 3050 vs GTX 1660S

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berkay151421

Picopat
Daha fazla  
Ryzen 5 1600 AF işlemci.
B450M anakart.
16 GB RAM 3000MHz.
500W PSU

Sorum şu.
GTX 1660 Super o.c RTX 3050 RX6600 bu 3 kart arasında kaldım. Fakat bu 3 kart arasından sitede en cok RX6600 övmüsler benim de PSU'm ve işlemcim düşük olduğu için bir sorayım dedim SAPPHİRE RX6600 almayı düsünüyorum darboğaz olacagını biliyorum FPS'i çok etkiler mi bir de PSU sıkıntı çıkarır mı? Valorant CS:GO RDR2 Witcher 3 gibi oyunlar oynuyorum genellikle. Bir de WattMan nedir biri anlatabilir mi kısaca.

Son düzenleme:
İleride sistemi güncellerim dersen RX6600 al. Eğer darboğaza bağlı takılmalardan korkuyorsan merak etme. Donacak kadar bir darboğaz olmayacaktır. Olursa da VSR açabilirsiniz.

Bu WattMan hatası falan yazmışlar yazılımsal olarak iyi olmasa da performans olarak süper bir kart diye gördüm bu WattMan hatası korkutuyor biraz. Darboğaz olarak içim biraz da rahatladı bu yorumdan sonra işlemciyide yükselteceğim yakın zamanda ama idare etmesi lazım beni bir süre.

Giriş seviyesinde, çok kaliteli olmayan ama kötü denemeyecek bir PSU. Problem olmayacaktır, 6600 ile devam edebilirsiniz.

WattMan hatası vesair alır mıyım hpcam biraz şans işi gibi geldi bana ama anladığım kadarıyla.

Bu WattMan hatası falan yazmışlar yazılımsal olarak iyi olmasa da performans olarak süper bir kart diye gördüm bu WattMan hatası korkutuyor biraz. Darboğaz olarak içim biraz da rahatladı bu yorumdan sonra işlemciyide yükselteceğim yakın zamanda ama idare etmesi lazım beni bir süre.

Parçaların kaliteliyse RAM ve PSU özellikle WattMan yemezsin her ekran kartı güncellemesine atlama kendim kullandığımdan demiyorum kullanan herkeste öyle diyecek bende WattMan korkumdan 20 milyar RTX 3090a vereceğim.

Öncelikle WattMan nedir onu açıklayalım. WattMan, sistemi beklenmedik güç kesintilerine karşı koruyan bir terane aslında. Durduk yere tetiklenmesi, problemlere yol açıyor. RX 6000 serisinde WattMan kaynaklı problemler kalmadı demek pek yanlış olmaz. Çok çok nadir çıkabiliyor yine de, ağırlıklı olarak 6900 XT modelinde. Yani endişelendirmenizi gerektirecek bir durum yok.

Öncelikle WattMan nedir onu açıklayalım. WattMan, sistemi beklenmedik güç kesintilerine karşı koruyan bir terane aslında. Durduk yere tetiklenmesi, problemlere yol açıyor. RX 6000 serisinde WattMan kaynaklı problemler kalmadı demek pek yanlış olmaz. Çok çok nadir çıkabiliyor yine de, ağırlıklı olarak 6900 XT modelinde. Yani endişelendirmenizi gerektirecek bir durum yok.

Çok teşekkür ederim hocam yardımcı olduğunuz için.

6600.

Sapphi.

6600.

Sapphire'den iyi.

Hocam peki sadece sıcaklık değerimi değişiyor markalar arasında yoksa FPS değeri vesairde değişiyor mu Sapphire çok fazla satılıyor herhalde biraz öyle gördüm ama tam bilmiyorum hangisi daha iyi.

Hocam peki sadece sıcaklık değerimi değişiyor markalar arasında yoksa FPS değeri vesairde değişiyor mu Sapphire çok fazla satılıyor herhalde biraz öyle gördüm ama tam bilmiyorum hangisi daha iyi.

Sapphire bellek hızı fazla olduğundan WattMan daha çok oluyor diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum en iyisi XFX merc ve PowerColor Red Devil.

Sıcaklık farkı olur.
Sapphire bellek hızı fazla olduğundan WattMan daha çok oluyor diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum en iyisi XFX merc ve PowerColor Red Devil.
Kısmen doğru. Sapphire kafasına göre overclock yapmış ama aynı overclock'u her karta vermiş. Her kartın da OC potansiyeli aynı olmadığından bazıları hata verebiliyor.

6600'de Red Devil ve Merc modeli yok. En iyisi Asus Dual ve PowerColor Hellhound. XFX de güzeldir.

Watt değeri olarak Amazon'da 550W yazılmış bu marka için ama PSU'mla sıkıntı çıkarmaz değil mi ona göre bu modeli ve markayı sipariş geçeceğim. Teşekkürler ilginiz için.

Sıcaklık farkı olur.

Kısmen doğru. Sapphire kafasına göre overclock yapmış ama aynı Overclock'u her karta vermiş. Her kartın da OC potansiyeli aynı olmadığından bazıları hata verebiliyor.

6600'de Red Devil ve merc modeli yok. En iyisi ASUS Dual ve PowerColor hellhound. XFX'de güzeldir.

Bugünde bilgilendim şükür.

Yeni konular

Geri
Yukarı