RX6700 XT vs RTX3060 Ti

İşlemci farkından dolayı bence 6700XT. Kenimde kullanıyorum aynı kombinasyonu ve başarılı buluyorum.
Bir de 200 TL farkla R5 5600 işlemcili var.

Hocam link atar mısınız direkt tamamen inceleyelim.

6700XT olan sistem daha iyi bence. + olarak @hasuna 'nın başka bir konuda attığı mesajda 3060Tilı HP sistem hakkında:
"Prebuild dert bence. Neden diye sorarsanız:
-Anakart sadece bu kasaya uyumlu yanlışım yoksa ön portlar direkt anakarta gömülü yani başka kasaya aktarmakta dert.
-PSU anakarta özel. Başka PSU takılmak istense bile özel aparatlar vs uğraşılması lazım.
-RAM'ler soğutmasız en basit RAM'lerden. Bildiğim kadarıyla bu anakarta başka RAM takıldığı zaman XMP bazen işlev görmüyor.
-BIOS berbat başka söze gerek yok.
-Kasanın hava akışı vasat seviyede.
-İşlemci soğutucu resmen şaka zaten. Bildiğim kadarıyla soğutma aparatı da kasaya sabit yani değiştirilmiyor. O aparata da sadece belirli soğutucular uyuyor ki TR de bulunur mu ona bile emin değilim.
-M.2 SSD hakkında pek olumlu yorumlar yok."

Böyle problemler belirtilmiş. Arkadaşımda da MSI'in hazır sistemi var, kasayı açınca garanti gitme durumu vs. de var.

Son düzenleme:
Ben yeni nesil olduğu için i5 12400F tercih etmiştim. Ama sanırım AMD ekran kartı ve işlemci aralarında ekstra bir sinerji oluyormuş, bilen arkadaşlar teyit etsin, otoboost felan açabiliyomuşsunuz o tarz olaylar ışığında 5600 daha iyi olabilir.

Ama ben gene de yeni nesil olmasından dolayı 12400F yönelirdim sanırım.

3060 Ti'lı sistem daha güzel bence.
Edit: Yazdığımda link atıldığını görmemiştim yükleyince gördüm. İki sistemde iyi ikiside mutlu eder. Rx6700xt biraz daha iyi ama.

6700XT evet daha performanslıdır fakat ben Amd kullanırken(RX580) hep diken üstündeydim millette WattMan hatası çıkıyor da yok siyah ekran hatasıdır bilmem ne o yüzden oyun oynarken hiç rahat olamıyordum 3 yıl sıkıntısız kullanıp sattım. Ama işin ilginci ben dahil çevremde 4-5 kişi daha RX570 vs. kullanıyordu problem yaşayanını da görmedim... Forumda araştırırsan başı ağrıyanlar az değil. Ben uğraşamam problemlerle risk alamam tak oyna diyorsan Nvidia kısaca.

6700XT evet daha performanslıdır fakat ben Amd kullanırken(RX580) hep diken üstündeydim millette WattMan hatası çıkıyor da yok siyah ekran hatasıdır bilmem ne o yüzden oyun oynarken hiç rahat olamıyordum 3 yıl sıkıntısız kullanıp sattım. Ama işin ilginci ben dahil çevremde 4-5 kişi daha RX570 vs. kullanıyordu problem yaşayanını da görmedim... Forumda araştırırsan başı ağrıyanlar az değil. Ben uğraşamam problemlerle risk alamam tak oyna diyorsan Nvidia kısaca.
6000 serisinde wattman hataları büyük ölçüde azaldı hocam.

Geri
Yukarı