Ryzen 1. nesil vs 3. nesil

Mustafa ergn

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli/Körfez
Daha fazla  
Meslek
Teknik Bilgiler Endrüstiyeli
Merhaba dostlar.

Bu benim için çok önem arz etmektedir. Çünkü bu hafta içinde bir sistem mutlaka almam gerekiyor. İndirim günlerinde vs.

Çok araştırdım, çok gezindim fakat hiçbir kisi nedense 3600 ile alakalı tam detaylı bir video atmamış.

Hani ben normalde Ryzen 5 1600 alacaktım, sonrasında 3. nesil bir işlemciye bakim dedim ve fiyati bana daha makul geldi. Almak istedim, bir araştıralım dedim ama net bir inceleme videosu yok. Isınma problemi olacağına değinilmiş birçok forum sitesinde, anlamadım.

Sizce hangisini almak daha mantıklı olur ileriye dönük olarak?

Yardımcı olur musunuz?

Sanırım R5 1600 ve R5 3600 arasında kaldınız, sıfır alacaksanız muhtemelen R5 1600 AF bulursunuz yani 12nm modeli sıfır olarak mağazalarda 14nm kaldığını sanmıyorum bu da bir bakıma 2. nesil R5 2600 gibi bir şey oluyor fakat yine de R5 3600'ün tekli çekirdeği çok daha iyi ve çoklu çekirdeğide, eğer bütçe var ise kesinlikle R5 3600 alınmalı bu ikisi arasında.

Bu da soru mu tabii ki R5 3600.

Evet bende öyle düşünüyordum fakat. Soru şu kimisi diyor 85 derece kimi diyor 90 dereceye kadar çıkıyor vss tedirgin oldum yani.
Tabii ki 3.nesil daha mantıklı olur. O ısınma sorunları stok soğutucuyla oluşan bir durum. Güzel bir kule tipi soğutucu dereceleri düşürecektir.
Evet haklısınız fakat adamın biri kule tipi soğutucu takmasına karşın 75 dereceleri buluyor diyordu. Youtube da var.

Evet bende öyle düşünüyordum fakat. Soru şu kimisi diyor 85 derece kimi diyor 90 dereceye kadar çıkıyor vss tedirgin oldum yani.

Bu sıcaklıklar bayağı yük altında olur kasa iyi ise sen oyunda göremezsin( güzel soğutucu ile )
Ek soğutucu alırsın ileride tadından yenmez.

Kıyaslanamayacak derecede yok ediyor Ryzen 5 3600.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kesinklikle 3600 seni uzun yıllar götürür ama sıcaklık konusu şöyle daha güçlü olduğundan malum olarak daha fazla ısınır.
Evet hani benim kasa baya ferah aslinda 2 önden, 1 üstten ve birde tabiki egzoz fani var . Ayrıyeten birde 2 bakır borusu bulunan işlemci soğutucu var. Eski sitemimde kullandığım.

Geri
Yukarı