Ryzen 1200 sisteme 16 GB RAM takılır mı?

Ryzen 5 2600X ile Ryzen 3 1200 arasında 3-5 FPS fark mı var yapmayın hocam.

Tek slot çift slot farkı hariç hiç bir fark yok tabii ki çift slot daha iyidir.
Anlıyorum... Şuan gerçekten ne yapacağımı bilemedim. Aslında işlemci ve ekran kartı oynadığım online oyu larda ve diğer Single player oyunlarda yeterli fakat görev yöneticisinden baktığımda bellek kullanımı çoğunlukla %85 ve üzeri, bu yüzden ilk baş Ram'i yükseltmek istedim

Oyunlar Artık 6-7 Gb Ram Kullanıyor...Ram Miktarını Arttırmaktan Zarar Gelmez..Ama %10 Fps Artışı Bile Zor Gelir..O Yüzden Benim Önerim İşlemci Degiştirmen Yada Ekran Kartını Yükseltmenden Yana Olurdu...
Tabi Kilit Nokta Bütce Oldugundan Bence Senin Karar Vermen Daha Dogru Olur...Ben İlk İşlemciyi Degiştirirdim..Sonra Ram..En Sonda Ekran Kartını Degiştirirdim...Ekran Kartını En Sona Bırakmamın Sebebi Cok Hızlı Fiyatları Düşüyor..Beklemekten Zarar Gelmez..Ama İşlemci Ve Ram Fiyatlarında Düşüş Pek Olmuyor..Şimdi Yada Sonra Almışsın Pek Farketmiyor..

Oyunlar Artık 6-7 Gb Ram Kullanıyor...Ram Miktarını Arttırmaktan Zarar Gelmez..Ama %10 Fps Artışı Bile Zor Gelir..O Yüzden Benim Önerim İşlemci Degiştirmen Yada Ekran Kartını Yükseltmenden Yana Olurdu...
Tabi Kilit Nokta Bütce Oldugundan Bence Senin Karar Vermen Daha Dogru Olur...Ben İlk İşlemciyi Degiştirirdim..Sonra Ram..En Sonda Ekran Kartını Degiştirirdim...Ekran Kartını En Sona Bırakmamın Sebebi Cok Hızlı Fiyatları Düşüyor..Beklemekten Zarar Gelmez..Ama İşlemci Ve Ram Fiyatlarında Düşüş Pek Olmuyor..Şimdi Yada Sonra Almışsın Pek Farketmiyor..
Senin de dediğin gibi 6-7 GB kullanıyor böyle bir bütçe içerisinde kesinlikle işlemci değişimine yönelirdim. Zaten önerdiğimiz işlemci Ryzen 5 2600X. Ryzen 3 1200 ile aralarında en az 10-15 FPS fark vardır diye düşünüyorum ben.

Sıfır fiyatının 1700 1800₺ olması beni biraz zorlayacak. Elimdeki işlemciyi satılığa çıkarsam bile en fazla 500 TL eder sanırım, ryzen 5 2600 ü de 1300 civarında bulabilirim

Dediğiniz gibi işlemciyi değiştirmek daha mantıklı olacak... En azından temeli sağlama almış olacağım. İşlemci satılana kadar da bir miktar daha biriktirir belki ram için de yeterli parayı toplamış olurum [emoji5]

Elindekini satıp 2x8 3000Mhz bir bellek alman daha iyi olur.
Elindeki satmazsan aynı modelden al.

İstersen işlemcini satıp daha iyi bir model alabilirsin.

Bunların dışında daha fazla FPS almanı sağlıyacak şey ise daha güçlü bir GPU almandır.
Elindekini satıp bütçeye katarak RX 580 8GB alabilirsin.

Elindekini satıp 2x8 3000Mhz bir bellek alman daha iyi olur.
Elindeki satmazsan aynı modelden al.

İstersen işlemcini satıp daha iyi bir model alabilirsin.

Bunların dışında daha fazla FPS almanı sağlıyacak şey ise daha güçlü bir GPU almandır.
Elindekini satıp bütçeye katarak RX 580 8GB alabilirsin.
Evet şuan için ilk iş olarak tüm kasayı satışa çıkarmak olavak [emoji28] 2 senedir kullanıyorum ve anlaşılan parça parca yükseltmek bayağı masraflı olacak, aklımdaki fiyata satarsam üstüne 1500 2000 TL daha koyup burada bahsedilen bir sistemi alabilirim diye düşünüyorum [emoji848] yaklaşık olarak 4500 5000 ₺ lık bir sistem

Kafanızda bir bütçe oluşturun ve bu bütçede sistem toplama konusu açın.
Gelen sistemler sizi tatmin ederde kalkışın buna.
Ayrıca işlemci anakart ve bellek üçlüsünü paket olarak ekran kartını tek olarak daha kolay satarsınız bence. Kada ve PSU'yu satmasanız daha iyi sanki.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı