Ryzen 1300X ile GTX1050 Ti Darboğaz

xvaze

Hectopat
Kaç tane oyun oynadıysam artık monitörün çözünürlüğünden midir anlamadım her oyunda PUBG'de bile GPU kullanımım %99 çıkmıyor çıksa bile anlık çıkıyor. CPU ise hep ondan daha yüksek oluyor Assasins Creed Syndicate oynarken bile FPS yüksek fakat CPU %100 GPU ise 70-80 bazen 99'a çıkıyor.

Sistem özelliklerim:

Anakart: Gigabyte A320M HD2 v.1.0 (BIOS yeni güncelledim son sürüme.)
RAM: Gskill 3000 MHz (BIOS'tan XMP açarak 3000 MHz yaptırdım yoksa 2000'lerde görüyordu.)
İşlemci: Ryzen 1300X
Ekran Kartı: GTX 1050Ti Cerberus 4 GB OC

Monitörüm ise eski bir monitör küçüklüğümden beri bunu kullanıyorum çözünürlüğü 1360x768.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörün çözünürlüğünden kaynaklanıyor diye düşünüyorum. DSR kullanmayı dene.

Grafik kalitesi ne kadar artarsa, ekran kartına binen yük de o kadar artar. Grafik kalitesi ne kadar azalırsa ekran kartındaki yük işlemciye kayar. Basitce böyle düşünebilirsin. Yani grafik ayarlarını yükseltebildiğin kadar yükseltmek darboğazı bir nebze azaltacaktır.

Hocam normal bir şey 1366x766 çözünürlükte Ryzen 7 2700X ile GTX 1080 Ti'da darboğaz olur muhtemelen.

Cozunurlugu DSR ile yukseltmeyi dene. Buyuk ihtimalle sorunun cozulecektir. 1050 TI 768P icin cok fazla yuk islemciye kayiyor.
ewrerhfgfjszykstyrtks.PNG

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı