Ryzen 1300x ve 1050Ti Sistem

Gaming X'e gerek yok tek fanlı ucuz bir GTX 1050 Ti yeterlidir ve R3 1300X yerinde R3 2200G kullanmalısınız bence. PSU'da 650 Watt çok saçma bir şekilde abartı olmuş, Gaming anakart yerine daha sade ve ucuz tercih edin görünüm çok önemli değildir. PSU, anakart ve ekran kartını akıllıca seçerseniz R5 2400G parası veya GTX 1060 3G parası çıkabilir.

MSI GTX 1060 3GT OC 3GB GDDR5 192bit Ekran Kartı GTX1060-3GT-OC - Nanokatalog 1350TL

Tam bütçeni bilmeyerek yazıyorum. ilavelerim bütçene sadece 500 TL kadar ekleyecek gerisi senin kararın.
2 uyarım olacak ileride pişman olmaman adına çünkü benzer hatalarım oldu.
ilk olarak ekran kartını GTX1060 3GB olarak nanokatalog' tan almanı öneririm.
İkinci olarak işlemciyi mümkünse Ryzen 5 1600 minimum almalısın diye düşünüyorum çümkü PUBG GTA gibi oyunlarda sorun yaşayabilirsin.

Örneği yine kendimden vereceğim bende MSI GTX1060 6GB gaming x plus modeli var. Bazen darboğaz söz konusu oluyor. Yeni işlemci aldım Ryzen 7 1700 gearbest üzerinden 900 TL ye buldum onu aldım. Ryzen 3 1300x i de 450 TL ye satacağım. PC yi toplarken İlerisi için yanlışımdı.

Diğerlerini KDV indirimi var zaten bakmışsın takip etmişsin yapıştır gelsin. 200 TL için ileride ekran kartı değiştirmediğine pişman olursun. işlemci alması daha kolay Ryzen sistemlerde B350 ye hepsini takıyorsun büyük avantaj ileride baktın sıkıntı yaşıyorsun uygun fiyata satıp üzerine biraz 500 600 ekleyip Ryzen 5 2600 vs geçebilirsin ama 3GB modelinde sorun yaşayacağını düşünmüyorum.
Önerdiğim kart çift fanlı model 3GB olması kafanı yormasın arkadaşımda da var çatır çatır pubg vs oynayabiliyor.

Benzer videoları youtube üzerinden bulabilirsin farkı zaten kendin görebilirsin FPS vs.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gaming X'e gerek yok tek fanlı ucuz bir GTX 1050 Ti yeterlidir ve R3 1300X yerinde R3 2200G kullanmalısınız bence. PSU'da 650 Watt çok saçma bir şekilde abartı olmuş, Gaming anakart yerine daha sade ve ucuz tercih edin görünüm çok önemli değildir. PSU, anakart ve ekran kartını akıllıca seçerseniz R5 2400G parası veya GTX 1060 3G parası çıkabilir.
Tek fanlı bi erkan kartı ısınma sorunu olma ihtimali çok yüksek,2200g kullanmama sebebimde zaten bir ekran kartı koyacagım boşuna işlemci yorulmaması adına 1300x koydum bide pek iyi yorumlar almıyorum 2200g hakkında,psu nun yüksek olmasının sebebi ise ileride pc toplarkan bidaha kasaya 600 lira vermemek,anakart için ise ses ve over için aldım daha dayanıklı bir anakart

O ekran kartına o kadar para vermeyin. Daha uygun fiyatlı bir model tercih edip, sisteminizdeki diğer bileşenleri yükseltmeye bakın.
teşşekürler
Zotac Nvidia GeForce GTX 1060 Mini 6GB 192Bit GDDR5 (DX12) Fiyatı
Onun yerine bumu tercih etmen daha doğru olur.

Ayrıca daha kaliteli PSU ve kasa seçilebilir.
tek fanlı ekran kartlarının problem yaşatabiliyor olması nedeni ile tek fan kullanmıyorum
İşlemci değişmeli , Galax Nvidia GeForce GTX1050 Ti EX OC 4GB 128Bit (DX12) DDR5 Fiyatı , dediğin karttan ucuz ve performanslı.
şuan 100 lira gibi bi fark yüzünden garanti kapsamını bilmediğim daha once birşeyler kanıtlamamış bir ekran kartını kullanmak istemiyorum,şimdi 100 lira kısıp 6ay sonra 1000lira ödemek istemiyorum,Şikayet varda ürünün dağıtıcı firmasi ile biaz araştırma yaptım hiçte olumlu tepkiler yok.

O zaman firmalar neden tek fanlı model çıkarıyor yahu :)
Kasanda hava akışı güzel olursa sorun çıkarmaz.

Ayrıca daha iyi kasa ve PSU seçebilirsin.

1300X 2200G'den daha mantıklı senin durumunda. Zira artık 500 TL civarına X370 çipsetli anakart alıp XFR kullanabilirsin ayrıca 1300X'de çekirdekler ile üstündeki demir arasında 2200G'nin aksine lehim kullanılıyor. Bu iyi bir şey :)

Tofaş'ta şahin üretiyordu şimdi her firmanın ürettiği en iyi anlamına gelmez ki.
MSI GTX 1060 3GT OC 3GB GDDR5 192bit Ekran Kartı GTX1060-3GT-OC - Nanokatalog 1350TL

Tam bütçeni bilmeyerek yazıyorum. ilavelerim bütçene sadece 500 TL kadar ekleyecek gerisi senin kararın.
2 uyarım olacak ileride pişman olmaman adına çünkü benzer hatalarım oldu.
ilk olarak ekran kartını GTX1060 3GB olarak nanokatalog' tan almanı öneririm.
İkinci olarak işlemciyi mümkünse Ryzen 5 1600 minimum almalısın diye düşünüyorum çümkü PUBG GTA gibi oyunlarda sorun yaşayabilirsin.

Örneği yine kendimden vereceğim bende MSI GTX1060 6GB gaming x plus modeli var. Bazen darboğaz söz konusu oluyor. Yeni işlemci aldım Ryzen 7 1700 gearbest üzerinden 900 TL ye buldum onu aldım. Ryzen 3 1300x i de 450 TL ye satacağım. PC yi toplarken İlerisi için yanlışımdı.

Diğerlerini KDV indirimi var zaten bakmışsın takip etmişsin yapıştır gelsin. 200 TL için ileride ekran kartı değiştirmediğine pişman olursun. işlemci alması daha kolay Ryzen sistemlerde B350 ye hepsini takıyorsun büyük avantaj ileride baktın sıkıntı yaşıyorsun uygun fiyata satıp üzerine biraz 500 600 ekleyip Ryzen 5 2600 vs geçebilirsin ama 3GB modelinde sorun yaşayacağını düşünmüyorum.
Önerdiğim kart çift fanlı model 3GB olması kafanı yormasın arkadaşımda da var çatır çatır PUBG vs oynayabiliyor.

Benzer videoları youtube üzerinden bulabilirsin farkı zaten kendin görebilirsin FPS vs.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Öncelikle teşşekür ederim.İşlemci konusunda gerçekten biraz fikrim değişti teşşekürler.Ama ekran kartı fiyatında birazcık fikrim değişik.Fiyat aralıgı 1700 ile 1900 arasında değişiyor.Bu fiyatlara daha iyi ekran kartı kullanılabilir aslında.Sapphire 8gb-armor 8gb olabilir

1300X 2200G'den daha mantıklı senin durumunda. Zira artık 500 TL civarına X370 çipsetli anakart alıp XFR kullanabilirsin ayrıca 1300X'de çekirdekler ile üstündeki demir arasında 2200G'nin aksine lehim kullanılıyor. Bu iyi bir şey :)
Ryzen 3 1300x kullanıcısıyım gelecek için kesinlikle tavisye etmiyorum. :D GTX 1060 ile PUBG de sorun yaşıyorum kaldırmıyor. GTA V, CS:GO ve R6 da herhangi bir sorun yaşamadım. PUBG zaten sorunlu diyecek arkadaşları duyar gibiyim:)
2017 Aralık ta yaptım o hatayı arkadaşım dediki gel sana i3 8350K toplayalım yok dedim pahalı 200 250 TL fark vardı gittim R3 aldım ve pişmanım R7 1700 aldım gelmesini bekliyorum hong kong dan yola çıktı. :)
900 TL tuttu R3 1300X 450 TL müsteri buldum bana yine hertürlü pahalıya geldi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı