Ryzen 1400 ve GTX 1060 PUBG'de düşük performans

Ultiminati

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün sistemimi Allah'ın izniyle topladım. Zotac GTX 1060 AMP Edition 6 GB ve AMD Ryzen 5 1400'üm var. Gigabyte AB350M anakartım var. 8 GB 2666 MHz RAM var. AMD Chipset Driver'i güncelledim ve Ryzen Balanced Power Plan'ı seçtim. NVIDIA'dan ekran kartı güncellemelerini de yaptım. Gigabyte App Center'den BIOS vb güncellemelerini de yaptım. Oyun kasmıyor gibi, vSync kapalı. Oyun akışkan ancak lobide %100 olurken ekran kartı kullanımı, oyunda %50 olamıyor. Yardım edebilir misiniz?

Not: Güç Kaynağı 500w 80+ ve işlemci için 8pinlik giriş yerine 4 pinlik giriş koymuşlar. 4pin to 8pin alacağım. Ancak sıkıntı olduğunu düşünmüyorum çünkü darboğaz değil.

Screenshot_63.png

GTA 5'e sahip değilim maalesef. Çözünürlük, 900p. Ayarlar her ne olursa olsun yine aynısı oluyor. Kullanımı az. CS:GO'da deneyebildim tabii orada böyle olması normal bir şey.

Bende 1050 Ti kullanıyorum bende de aynı. Oyunun optimizasyon sıkıntısından dolayı böyle. Sizlik bir durum yok. Mesela başka bir oyunda deneyin. Friday the 13th il denediğimde hep %95'in üstündeydi.

GTA 5'e sahip değilim maalesef. Çözünürlük, 900p. Ayarlar her ne olursa olsun yine aynısı oluyor. Kullanımı az. CS:GO'da deneyebildim tabii orada böyle olması normal bir şey.
Çözünürlüğünüz düşük bundan kaynaklı büyük ihtimalle 1080P monitör alırsanız sorununuz çözülebilir.

1080P Ultrada oynarsanız sorununuz kalmaz. Benzer özelliklere sahibim sadece Ryzen 1300X'im var. Ultrada 60+ FPS alıyorum. Oyun görüntü ayarları ne kadar yüksek olursa ekran kartı o kadar çok çalışır.

Oyunda optimizasyon sorunu var evet ama arkadaşla aynı işlemciye ve aynı ram kapasitesine sahibiz, benim ekran kartım Asus Gtx 770 1080p çözünürlükte 45 70 haritadaki konuma göre değişkenlik gösteriyor dediği gibi bu anormal bir durum. Her durumda benden daha iyi sonuç almalı.

Acaba VSR ile ilgili rehber var mıdır? İnternete yazınca AMD ile ilgili olduğu gözükülüyor.
Çok özür dilerim, DSR yazmam gerikiyordu, kafa farklı konuya gitti.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı