Ryzen 1600 sisteme RAM ve kasa önerisi

Tribalsatak

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle bir süredir sistemi toplamaktayım. Şimdiye kadar aldığım parçalar Msi B350M Gaming Pro anakart, Western Digital 1 TB 7200Rpm HDD. Haftaya yada ondan sonraki hafta da Ryzen 1600 işlemci ve RX 580 ekran kartı alacağım. Yarın RAM siparişini vereceğim. Birkaç gün sonra da kasa + Psu'yu alacağım.

Şuan düşündüğüm RAM: Kingston 8 GB DDR4 2666 MHz Hyperx Fury Black-HX426C15FB/8 - incehesap.com
Şuan düşündüğüm kasa: ★ Akasa Venom LX 600W 80+ Bronze 3x12cm Fanlı, Pencereli USB 3.0 Oyuncu Kasası - Kasa - Bilgisayar Bileşenleri

RAM ve kasa hakkında görüşlerinizi almak istiyorum. Bu kasa ve RAM bu sisteme uyumlu mudur acaba ? Bir de son olarak RX 580 ekran kartı için hesaplı ve kaliteli hangi markayı önerirsiniz?
Yorumlar için teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Ram olarak, Ryzen için bu çok daha iyi olacaktır:
G.Skill RipjawsV Kırmızı 8GB 3000MHz DDR4 Gaming (Oyuncu) Ram (F4-3000C15S-8GVRB) - incehesap.com

Kasa ise güzel. ancak Güç kaynağı ve Kasayı ayrı almanızı tavsiye ederiz.

Ekran kartı için @ShadYaqz güzel bir tavsiyede bulunmuş. Gigabyte kartları kalitelidir. Serin çalışır.
Hocam ben baktım sitede 8gb 3000mhz RAM bulamadım. :) Acaba bu linkteki RAM 1x8 kit mi? Çünkü ilk 8 gb RAM takacağım. Sistemi topladıktan sonra bir tane daha 8gb RAM ekleyeceğim.

Hocam ben baktım sitede 8gb 3000mhz RAM bulamadım. :) Bu linkteki ram acaba 1x8 kit mi? Çünkü ilk 8 gb ram takacağım. Sistemi topladıktan sonra bir tane daha 8gb ram ekleyeceğim.
Aynısından aldığınız takdirde Dual olarak çalışır. 2400MHz olan modelden 2 tane ayrı ayrı aldım. Ve şuan Dual Channel olarak çalışmakta. Korkmadan alabilirsiniz, kaliteli markadır :)

Doğrudan marka kötülemesi yapmak yerine model model gidip hangilerinin bir adım geride olduğuna karar vermek daha doğru. (Lafım sana değil) Sosyal'de önerilmiyor olsa bile ben Gigabyte öneririm, adamların genel kalitesi ortada, bu model de çok başarılı ve öneriyorum.

Önerdiğim kartı da geçenlerde arkadaşıma aldırdım, makine gibi, aynı bir canavar. XFX alsan da üzülmezsin. Bence hoşuna gideni al zira arada pek bir fark olmayacak.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı