Ryzen 1600X ve RX 580 Sistem Toplama

emre mtlr

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistem hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum. Sizce değiştirmem gereken bir şey var mı? SSD'yi satın aldım bu arada. Değiştirme imkanım yok maalesef. Bu kasayı gerçekten çok beğendim. Gerek 5 fanlı olması gerekse de fan kontrolcülü olması. MSI anakartlar için Ryzen serisinde çeşitli sıkıntılar olduğunu gördüm forumda. Sizce bu anakartı almam da bir sıkıntı olur mu? Ayrıca sizce alacağım PSU iyi mi marka ve kalite olarak?
Yani ilerde 3 sene sonra alacağım 1080 gibi bir kart bana sıkıntı yaşatır mı? Yani PSU yeterli olur mu ?
Ayrıca bu anakart için bu RAM uyumlu mu arkadaşlar? Çünkü MSI'ın sitesine girip baktığımda bu RAM'i bulamadım. BİOS'u açtığımda XMP bölümünden RAM frekansını 3200 MHz yapabilir miyim ve bir sıkıntı olur mu?

@Evie Frye
@Recep Baltaş
@Nazım Paşa
@Emircan Gençler
@Thermes
@Neşeli Enginar
@Bitcoin Mafia
@Silinen üye
@BilgisayarKurdu

Son düzenleme:
Arkadaşlar sistem hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum. Sizce değiştirmem gereken bir şey var mı? SSD'yi satın aldım bu arada. Değiştirme imkanım yok maalesef. Bu kasayı gerçekten çok beğendim. Gerek 5 fanlı olması gerekse de fan kontrolcülü olması. MSI anakartlar için Ryzen serisinde çeşitli sıkıntılar olduğunu gördüm forumda. Sizce bu anakartı almam da bir sıkıntı olur mu? Ayrıca sizce alacağım PSU iyi mi marka ve kalite olarak?
Yani ilerde 3 sene sonra alacağım 1080 gibi bir kart bana sıkıntı yaşatır mı? Yani PSU yeterli olur mu ?
Ayrıca bu anakart için bu RAM uyumlu mu arkadaşlar? Çünkü MSI'ın sitesine girip baktığımda bu RAM'i bulamadım. BİOS'u açtığımda XMP bölümünden RAM frekansını 3200 MHz yapabilir miyim ve bir sıkıntı olur mu?

@Evie Frye
@Recep Baltaş
@Nazım Paşa
@Emircan Gençler
@Thermes
@Neşeli Enginar
@Bitcoin Mafia
@Silinen üye
@BilgisayarKurdu
Ben olsam kasayı daha kaliteli alırdım, onun dışında güzel.

İşlemciyi 1600X almana gerek yok. Eğer alırsan bir de soğutucu masrafı olur. HDD olarak Toshiba P300'ü öneririm. Kasa olarak Phanteks P400 daha iyi olacaktır. 700W çok fazla. 600W fazlasıyla yeterli.

Ben olsam kasayı daha kaliteli alırdım, onun dışında güzel.
Kasa neden kötü sizce?
Kalite olarak kötü bir marka mı?

İşlemciyi 1600X almana gerek yok. Eğer alırsan bir de soğutucu masrafı olur. HDD olarak Toshiba P300'ü öneririm. Kasa olarak Phanteks P400 daha iyi olacaktır. 700W çok fazla. 600W fazlasıyla yeterli.
Ryzen 5 1600 3 sene sonra çıkan 1080 seviyesi bir ekran kartı için sıkıntı oluşturur mu?
Darboğaz, ani takılmalar v.b?

Kasa neden kötü sizce?
Kalite olarak kötü bir marka mı?

Ryzen 5 1600 3 sene sonra çıkan 1080 seviyesi bir ekran kartı için sıkıntı oluşturur mu?
Darboğaz, ani takılmalar v.b?
Bu arada sistemde RAM yok. O anakartı alma. Hem MSI Ryzen serisinde sıkıntılı hem de o fiyata X370 anakart alınır. GPU konusunda performansa bağlı. 5 tane Titan XP gücünde falan olursa darboğaz yapabilir.

Bu arada sistemde RAM yok. O anakartı alma. Hem MSI Ryzen serisinde sıkıntılı hem de o fiyata X370 anakart alınır. GPU konusunda performansa bağlı. 5 tane Titan XP gücünde falan olursa darboğaz yapabilir.
RAM'leri güncelledim tekrar bakabilir misin rica etsem?

Keşke 580 bulabilecek olsan :)
Sonradan satın alacağım stoklara geldiği zaman.

Ne önerirsin anakart olarak peki?

Anakartı ASUS seçmelisin. Ryzen desteği MSI'a göre daha iyi.
PSU 600W yeterlidir.
Harddisk seagate alma çünkü yapılan bir deneye göre en çok arıza veren marka seagate çıkmış.(sırasıyla 3-Seagate 2-WD 1-Toshiba
İşlemci için soğutucu eklememişsin o işlemciyle soğutucu gelmiyor.
En önemlisi VEGA'yı bekle ki diğer kartların fiyatı düşsün.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı