Ryzen 1600X ve RX580 sistem toplama

Madanach

Hectopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar, universite sinavindan sonra bir oyun bilgisayari toplamak istiyorum, yaklasik 3-4 aydir forumu takip ediyorum alacagim parcalarin coguna karar verdim ancak sizlerin de bir gorusunu almak isterim.

Monitor su an yok onu da belirtiyim, butcenin disinda tutmamin sebebi ise gerek ozellik gerek tasarim acisindan beni cezbetmesi diyebilirim. Siz de tavsiyelerinizi bu monitoru baz alarak yaparsaniz cok sevinirim. :)

2K ve 4K cozunurlukte hic gozum yok bana 1080P yeterli, aktif olarak LOL ve CS:GO oynayacagim icin de 144hz tercih ettim. Diger yeni oyunlarda 60-70 FPS alsam da sorun degil o yuzden.

Alacagim monitor yaklasik 1400 TL: AOC G2460PF 144hz 1ms FreeSync

Aklimda olan parcalar sunlar:
  • MSI RX580 Gaming X 8G
  • AMD Ryzen 1600X
  • Xigmatek Scylla 240mm
  • MSI B350 Tomahawk
  • Samsung 960 EVO 250GB
  • WD Caviar Blue 1TB 7200RPM
  • Everest Rampage Storm W5 kasa
PSU ve RAM konusunda kararsizim. 2'si icin 1000 TL butce kaliyor. RAM'leri 3000-3200 MHz ve 8x2 Dual kit olarak almayi dusunuyorum. PSU olarak da bu sisteme yetecek guvenli bir PSU onerirseniz cok memnun olurum.

Not: İslemciyi yuksek tutmamin sebebi 2-3 yil sonra eger bilgisayari yukseltmeye karar verirsem yoluma cikmamasi icin, uzun omurlu olsun diye.

2.Not: Genel olarak Everest marka urunlerin topa tutuldugunun ve onerilmediginin farkindayim, bu yuzden kasa elime geldiginde kalite olarak begenmezsem iade edecegim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı